środa, 30 grudnia 2009

AFERA STADIONOWA WE WROCŁAWIU?

Witam

Dzisiaj władze Wrocławia zerwały z Mostostalem Warszawa kontrakt na budowę stadionu wart 730 mln zł. Jak powiedział Prezydent Dudkiewicz na konferencji prasowej głównym powodem tej decyzji było to, że: "polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa S. A nie jest w stanie zakończyć budowy w wyznaczonym terminie".

Jak powiedział Adam Giersz, Minister Sportu do wyboru nowego wykonawcy będzie: "Zastosowana uproszczona procedura wyboru wykonawcy z wolnej ręki, tak by w jak najszybszym terminie mógł przejąć plac budowy od Mostostalu (...)  Wyłonienie wykonawcy w trybie z wolnej ręki dopuszcza w szczególnych wypadkach ustawa o zamówieniach publicznych, gdy: "wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia".

(Oba cytaty za: http://sport.onet.pl/0,1248770,2103197,,wroclaw_zerwal_umowe_z_wykonawca_stadionu_na_euro_2012,wiadomosc.html

I WŁAŚNIE PRAWDOPODOBNIE CHODZI O TO ŻEBY WYKONAWCĘ WYBRAĆ AK NAPRAWDĘ BEZ PRZETARGU!

Pojawiły się informacje, że może to być konsorcjum PBG SA.

ALE JA SĄDZĘ, ŻE BĘDZIE TO FIRMA "Max Bögl", która miała od początku wygrać przetarg, ale MOSTOSTAL okazał się tańszy i zgodnie z procedurą przetargową musiał wygrać. Od początku też "Spółka Wrocław 2012" zajmująca się przygotowaniem stadionu we Wrocławiu i organizacją w tym mieście Euro 2012 "kopała dołki" pod Mostostalem!

Najważniejszą działalnością "Spółki Wrocław 2012" w tym zakresie było odrzucanie kolejnych wersji dokumentacji technicznej Mostostalu, aż Mostostal musiał poprosić o 4 miesiące przedłużenia umowy.. co stało się główną przyczyną zerwania kontraktu z MOSTOSTALEM.

Doradcą budowlanym "Spółki Wrocław 2012" jest Tomas Speck, który w przeszłości
ściśle współpracował z firmą Max Bögl, która jest faworytem w tym
przetargu (co potwierdziły polsatowskie Wydarzenia). Ponadto jest Prezesem Spółki Walter Bau AG, która przynajmniej 5 krotnie realizowała w konsorcjum z Maksem Böglem kontrakty warte dziesiątki
milionów euro. Ostatnim wspólnym zadaniem, o wartości 95 mln euro,
była budowa kliniki w Lipsku w 2003 roku.

Ponadto spółka Max Bögl dwukrotnie odwoływała sie od deczji komisji przetargowej i dwukrotnie przegrała z Mostostalem, więc kolesie wspólnie z Dudkiewiczem załatwili to inaczej: zrywając umowę i prawdpodobnie bez przetargu (z wolnej ręki) wygra Max Bögl!

Jeżeli tak się stanie (albo wygra PBG i podwykonawcą będzie Max Bögl) to może być afera korucyjna na skalę o wiele wyższą niż Misiaka!

Ciekawe jest też zdanie Premiera Tuska:"Premier Donald Tusk, odnosząc się do wiadomości o wypowiedzeniu umowy, powiedział, że cieszy się z logiki, jaką przyjęły władze Wrocławia" (cytat za w/w onetem).

Ciekawe też, że nowe konsorcjum i tak wybuduje stadion o kilka miesięcy później. Ciekawe czy więcej niż 4 (o które poprosił Mostostal).

Pozdrawiam

P.S. Jeżeli moje informacje są nieścisłe (pochodzą z internetu) to mam nadzieję, że profesjonalni dziennikarze odkryją potencjalną aferę

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.