piątek, 29 września 2023

D. Tusk i jego "ordnung muss sein"...

D. Tusk raczył był pośrednio wychwalać zachodni porządek, czyli tak naprawdę niemiecki porządek. Bowiem Niemcy są słynni ze swojego "ordnung muss sein", czyli stwierdzenia/przysłowia, że "porządek musi być".  Pojęcie „porządku” jest powszechnie uznawane za kluczowy zwrot służący do opisu kultury niemieckiej. 

Na jednym ze spotkań zagaworzył, że "pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu, wiecie tak naprawdę być może w polityce dzisiaj polskiej potrzebny jest elementarny porządek" [1]. 

I D. Tusk de facto odwołuje się właśnie do tegoż "niemieckiego porządku" i kultury niemieckiej jako pozytywu. I odnosi to do naszych ziem zachodnich, które były pod zaborem pruskim albo stanowiły terytorium niemieckie przed II WŚ. 

Ja się nie dziwię fascynacji tegoż Pana Niemcami bo sam po babce i matce jest w połowie Niemcem. Druga połowa to zagadka. On sam mówi, że to połowa kaszubska, choć nazwisko Tusk nie jest kaszubskie. To wydaje się nieistotne, bowiem on w ogóle nie czuje się Polakiem i bliżej mu do ojczyzny jego matki. 

Po prostu od zawsze mierzi go "polskość i jej nienormalność" [2] a powrót do polskiego Sejmu napawa go odrazą [3], ale... przecież "porządek musi być" i trzeba wypełnić niemiecki rozkaz powrotu do Polski i obalenia rządu PiS (ZP).

I tak się zastanawiam. Czy D. Tusk akceptuje ten "niemiecki porządek" niezależnie od tego, że to Niemcy wywołały dwie wojny światowe i chciały eksterminować wszystkich Polaków i innych Słowian, Żydów, Cyganów, homoseksualistów czy niepełnosprawnych intelektualnie? 

Takiego drugowojennego niemieckiego/nazistowskiego porządku chce niemiecki D. Tusk? 

Tego nie wiem, ale wiem jedno: on spełniał i będzie spełniał  wszystkie żądania Niemiec, bo przecież "porządek musi być" i rozkazy trzeba wykonywać! Tym bardziej, że cała jego kariera polityczna była możliwa tylko dzięki niemieckim pieniądzom, za które pierwotnie założył swój KLD - protoplastę dzisiejszego PO [4]!

A może - skoro chciał oddać prawie pół Polski wschodniemu agresorowi - chce w Polsce kolejnego rozbioru Polski dokonanego przez Niemcy i Rosję? 

Tego też do końca nie wiem, ale trzeba sobie uzmysłowić, że Niemcy forsują pomysł Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa, co sprawiłoby utratę przez Polskę suwerenności i niepodległości. Znów byśmy zniknęli z mapy świata jako samodzielne państwo i stalibyśmy się landem/regionem/województwem tegoż Państwa Europa ze stolicą w Berlinie.

No to 15 października wybierajmy Polskę albo kondominium rosyjsko-niemieckie! Wybór należy do nas!!!


[2] Słowa D. Tuska "polskość to nienormalność" zostały wypowiedziane na łamach miesięcznika "Znak" w listopadzie 1987 roku. Co prawda samo to określenie jest cytowane jako wyjęte z kontekstu i nawet J. Kaczyński zwraca na ten fakt uwagę broniąc D. Tuska, ale moim zdaniem od momentu powstania za niemieckie pieniądze Kongresu Liberalno-Demokratycznego (KLD) szefowanego przez D. Tuska, te jego wcześniejsze słowa niejako faktycznie zaczęły oddawać  późniejszy stosunek do Polski. I na tym samym spotkaniu z wyborcami, w którym J. Kaczyński bronił D. Tuska przed wybiórczym cytowaniem jego słów z 1987 roku, ostatecznie stwierdził, że: "Mamy w Polsce partię niemiecką i ten wybór, który jest przed nami, to jest wybór: polska partia lub partia niemiecka i jej sojusznicy, którzy na wszystko są gotowi machnąć ręką, żeby tylko do tego parlamentu się dostać" - https://krzysztofjaw.blogspot.com/2023/07/czy-d-tusk-jest-niezrownowazonym.html
[3] Nie wiedząc, że już nastąpiła emisja, D. Tusk stwierdził w TVN: "demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować... To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział na tej Wiejskiej (siedziba Sejmu - red)"https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3022927,upiorna-mysl-tuska-o-powrocie-do-sejmu-poslowie-pis-panie-donaldzie-moze-czas-dac-sobie-spokoj
[4] Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję - twierdził Paweł Piskorski. Pisał o tym w swojej książce i mówił w wywiadzie dla "Wprost" - https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/793511,niemcy-finansowali-kld-partie-donalda-tuska.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.