piątek, 22 czerwca 2018

Współpraca lub rychły wspólny biznes? A czemu nie? Zapraszam


Jak informowałem w ostatnim swoim poście,  od lutego spędziłem większość swojego wolnego czasu na przygotowywaniu „biznes planu”, który miał mi zagwarantować uzyskanie w ramach tzw. unijnej pomocy „de minimis” bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie mojej działalności gospodarczej oraz wsparcie jej w pierwszym półroczu działalności.

Uczestniczyłem w takim projekcie po raz pierwszy i jak już wspomniałem cały proces był dla mnie zaskakująco długi, skomplikowany i absolutnie przeformalizowany, tym niemniej wytrwałem do końca i znalazłem się na ostatecznej liście rankingowej osób, dla których owa dotacja została przyznana i teraz mam otwartą drogę do zrealizowania swojego pomysłu na prowadzenie działalności gospodarczej.

Ponadto też osiągnąłem inny cel, który był i jest dla mnie – w kontekście m.in. uruchamianych od dwóch lat coraz większych możliwości uzyskania polskiej pomocy na rozwój innowacyjnych firm i ogólnie na rozwój polskiej przedsiębiorczości –  ważny: poznałem od środka jak to jest z tą pomocą unijną, jakie realnie są procedury, mechanizmy, sposoby i warunki jej uzyskania. A skoro przy okazji można było uzyskać bezzwrotną dotację na naprawdę dobry pomysł na własną firmę… to dlaczego nie miałem teraz skorzystać, aby później już próbować rozwijać się w większości raczej dzięki polskiej pomocy oferowanej przez obecne w dużym stopniu moje i propolskie  władze oraz agendy przez nie tworzone jak np. Polski Fundusz Rozwoju, ale nie tylko?

Onegdaj prowadziłem już własną firmę, byłem też wspólnikiem spółki cywilnej i oczywiście pracownikiem najemnym aż do funkcji dyrektorskiej w spółce skarbu państwa. Moje doświadczenia i przemyślenia zawodowe powoli przekształcają się w treść pisanej przeze mnie książki: „Dorosnąć do Lidera” – trochę prace nad nią musiałem odsunąć, ale będą też zawarte w niej konkluzje na temat tego, w jaki ogólnie sposób odnosić się do ewentualnego uzyskiwania zewnętrznej pomocy dla realizacji własnych celów, nie tylko w obszarze gospodarczym, jak np. uzyskiwanie pomocy finansowej… a przecież aby o czymś pisać, to trzeba to znać J.

Moja firma funkcjonowała będzie pod nazwą „Szczęście Pokoleń Grupa” i zajmować się będzie ogólnie tym, co zawarłem w jej misji:

„Firma SZCZĘŚCIE POKOLEŃ działa na rzecz szeroko rozumianej ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi w każdym wieku oraz zajmuje się rehabilitacją społeczno-zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym a także prowadzi działalność na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności firm na rynku poprzez komercyjną implementację wiedzy i wyników badań naukowych oraz oferowanie im najwyższej jakości usług w zakresie optymalizacji zarządzania i społecznie odpowiedzialnego kształtowania wizerunku i portfolio asortymentowego z naciskiem na rozwój indywidualny i rodzinny ludzkich zasobów pracy wraz z promocją znaczenia dbania  przez  każdego człowieka  o zdrowie fizyczne i psychiczne dające poczucie codziennego  indywidualnego i zbiorowego szczęścia”.

Przyjąłem dla niej również motto jak i przesłanie jej działania, które Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy mojego bloga znają od lat, a które stały się dla mnie wyznacznikami mojego osobistego funkcjonowania w życiu i chciałbym, aby też były takimi w czasie codziennej działalności mojej firmy :  motto firmy – „…Szczęście to codzienne odczuwanie własnego istnienia…”, przesłanie jej działania – „…Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślady…”.

A tak wygląda niemalże ukończony projekt loga firmy i jej znaku identyfikacyjnego:

(znaki słowno-graficzne oraz strategiczne teksty firmy znajdują się obecnie na drodze uzyskania zastrzeżeń patentowych)

Byłbym wdzięczny Waszych opinii na temat powyższych znaków słowno-graficznych. Jak je odbieracie?

Ogólnie w pierwszej fazie rozwoju firmy jej działalność polegała będzie na funkcjonowaniu platformy e-biznesowej: promocyjno-sprzedażowej witryny internetowej usług prozdrowotnych „SZCZĘŚCIE POKOLEŃ –  ZDROWIE”.  Witryna w formie serwisu prezentacyjno-promocyjno–sprzedażowego prezentowała będzie ogólnopolską ofertę w zakresie pobytów w uzdrowiskach i sanatoriach, ośrodkach SPA&Wellness i innych miejscach, gdzie można odzyskać lub poprawić swój stan zdrowia psychicznego i fizycznego oraz odzyskać poczucie radości i szczęścia w życiu. Będzie to niejako platforma  łącząca też funkcję promocyjną firm, produktów i usług a także całego sektora ochrony zdrowia i usług prozdrowotnych w Polsce.

To tak skrótowo…

Ale w związku z powyższym poszukuję do mobilnej lub realnej na miejscu współpracy dobrych informatyków lub tylko pasjonatów-amatorów, dla których tworzenie stron www, e-commerce, bieżące – techniczne administrowanie e-sklepem i inne działania związane np. z pozycjonowaniem i promocją stron www oraz ogólnie związane z siecią… są właśnie pasją, hobby i tym, co sprawia im radość, bo robią to, co lubią i chcą. A do tego takich, którzy w jakiś sposób podzielają moje wartości życiowe i światopogląd, bo wtedy będzie nam się po prostu dobrze współpracowało, też na niwie prywatnej a to również jest bardzo ważne (a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze mogą przecież przestać nimi być).

Poszukuję też przyszłego inwestora albo ważnego strategicznego partnera, albo jednego z pracowników zarządczych mojej firmy, bo jej - nie tylko biznesowe - cele są ambitne i wielokierunkowe i sądzę, że sam po prostu mogę nie być w stanie ich wszystkich zrealizować. Oczywiście a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze mogą przecież przestać nimi być.

Jeżeli też wśród moich czytelników i komentatorów lub pośród ich znajomych znajdują się innowacyjne firmy (lub osoby) zajmujące się innowacyjnymi projektami i wdrożeniami w zakresie szeroko pojętego pojęcia e-commerce (i ogólnie projektów i wdrożeń sieciowych), to też byłbym wdzięczny za pilny kontakt. Może wspólnie te projekty wprowadzimy w życie? Oczywiście a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze przecież mogą przestać nimi być.

Poszukuję też blogerów, dziennikarzy i wszystkich piszących o szeroko pojętym zdrowiu psycho-fizycznym (też w zakresie np. niepełnosprawności czy uzależnień) i interesujących się wszelkimi etycznymi sposobami i metodami jego naprawy lub poprawy, również w zakresie tzw. medycyny alternatywnej czy estetycznej (od dogoterapii, poprzez relaksację, ziołolecznictwo aż po …?) .  Planuję bowiem stworzenie w ramach mojej firmy prowadzenia pewnego rodzaju portalu o zdrowiu.

Powyższe prośby należy traktować jako pilne – „na wczoraj”. W związku z tym - jeżeli jakoś Was zainteresowałem – proszę, nawet już dzisiaj, o kontakt na mój e-mail: kjahog@gmail.com.

Odpowiem na wszystkie e-maile a z osobami (ewentualnie firmami), które również i we mnie wzbudzą zainteresowanie postaram się skontaktować poprzez Skype i e-meilem nawet dziś lub jutro… Tak to jest z tą pomocą unijną… czekasz, czekasz a jak już masz, to musisz szybko działać i wydatkować otrzymane środki dotacyjne, choć od dawna mam dużą już część rzeczy gotowych.

Krzysztof Jaworucki
krzysztofjaw

P.S.
Nie znaczy to, że zaprzestanę prowadzić swojego bloga polityczno-społecznego. Prowadzę go już 10 lat i nie mam zamiaru rezygnować :).Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

18 komentarzy:

 1. Świetny artykuł, dzięki za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w tej kwestii :) Ja osobiście planuję rozwinąć wkrótce swoją firmę i postanowiłam wdrożyć nowoczesny system erp, który mnie w tym wesprze. Opcji jest mnóstwo, ale ja chyba zdecyduję się na ten dostępny na ax-dynamics.com.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny artykuł, który może się przydać nie jednej osobie prowadzącej własne przedsiębiorstwo. Ja teraz będę starać się o dodatkowe dofinansowanie z Unii i może mi się uda je uzyskać. Świetny blog i oby więcej takich pomocnych wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy artykuł, przydatny dla tych co prowadzą własny biznes.

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie najlepsze sauny pod względem wykonania znaleźć można na www.infraline.pl – warto sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy artykuł! Sama zastanawiam się nad porzuceniem etatu i otworzeniem własnego biznesu. Myślę, że zacznę od wprowadzenia dobrego systemu. Widzę, jak bardzo ułatwia on pracę. Natrafiłam ostatnio na ciekawe rozwiązanie na stronie https://sidgroup.pl/oferta/wsparcie/complete-outsourcing. Myślę, że od nowego roku ruszę pełną parą! :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Porzucenie etatu to dobry pomysł, pod warunkiem, że mamy pomysł oraz środki na otworzenie czegoś własnego. Własna firma to przede wszystkim wyrzeczenia, sterty faktur oraz nieprzespanych nocy. Na etacie pracujemy 8-10 godzin i nic nas nie obchodzi, idziemy do domu. Kiedy mamy własną firmę, w pracy jesteśmy 24 godziny na dobę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super wpis, bardzo fajnie się go czyta. Ja niedawno założyłem własną działalność i teraz składam dokumenty, aby dostać dofinansowanie unijne. Chcę rozwijać swoje usługi oraz dysponować z nowoczesnych sprzętów. Świetny blogi i oby więcej takich wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe... Jeśli mam być szczery, to nigdy nie patrzyłem na ten temat z tej perspektywy. Liczę na więcej wpisów tego typu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy wpis. Moja pierwsza firma miała największe problemy z księgowością już na starcie. Wszystko przez dobór niewłaściwej osoby na to stanowisko. Wszysto zmieniło się gdy postanowiłem nająć biuro księgowe
  wrocław
  ma dosyć spory wybór biur księgowych cieszących się dużym szacunkiem, więc jest z czego wybierać

  OdpowiedzUsuń
 10. Współpraca to poważna sprawa i trzeba wybrać sobie odpowiednich kandydatów, jeśli chcemy, aby wszystko wyszło tak, jak trzeba. Warto też uważać na wszelkiego rodzaju problemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wchodząc w spółki trzeba mieć dobrze prześwietloną osobę z którą zamierzamy się w to bawić. Zresztą ja wychodzę z założenia, że i tak wszystko wyjdzie po czasie. Osobę z którą współpracujemy poznamy tak na prawdę podczas pierwszego kryzysu...

   Usuń
 11. Zgodzę się z Green Parrotem, do współpracy potrzeba wyjątkowo odpowiedzialnych ludzi którzy sobie przede wszystkim ufają. Tak doprawdy wszystko wyjdzie podczas pierwszego niepowodzenia, wtedy dopiero poznamy tą drugą osobę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dawno nie miałem okazji czytać tak świetnego wpisu, czy artykułu. Masz świetne podejście do tematu i przede wszystkim ogromną wiedzę w tym zakresie. Życzę kolejnych sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 13. To racja, aby rozpocząć z kimś współpracę musimy być pewni, że są to ludzie rzetelni - warci naszej uwagi. Najgorsze co można zrobić, to sobie zaszkodzić.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratulacje. Misja Twojej firmy brzmi bardzo budująco, mam nadzieję, że wszystko się uda! Trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pomysł na biznes to podstawa, jednak nie raz trzeba mieć kogoś do pomocy, najczęściej musi to być pomoc finansowa. Trzeba kombinować mając własną firmę, to na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 16. Pomysł pomysł, jednak liczy się także odpowiednie zaplecze finansowe. Nie ukrywajmy, bez funduszy ciężko ruszyć nawet z makro firmą. Rynek jest przepełniony różnego rodzaju firmami, konkurencja cały czas się zwiększa.

  OdpowiedzUsuń
 17. Logo osobiście uważam za mało chwytliwe i przykuwające uwagę.
  Może warto zwrócić się do firmy takiej jak np. link, aby zajęli się identyfikacją wizualną?

  OdpowiedzUsuń

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.