wtorek, 19 marca 2013

Waluta Euro to katastrofa, UE to katastrofa...

Wczoraj, późnym wieczorem w TVP wyemitowano brytyjski film dokumentalny z 2012 roku przedstawiający źródła kryzysu w UE. Jako przyczynę owego kryzysu film wskazuje przede wszystkim fakt nieracjonalnego ekonomicznie wprowadzenia wspólnej waluty Euro przez  - owładniętych absurdalną ideą politycznej jedności Europy - przywódców europejskich... przede wszystkim reprezentujących Niemcy i Francję. Stąd też sam tytuł: EuroKatastrofa.

Sądzę, że warto ten film obejrzeć, szczególnie w konekście kolejnych pomysłów "eurokołchozu" ratowania europejskiej waluty za wszelką cenę, nawet poprzez zwykłą kradzież oszczędności ludności czy też  wprowadzanie podatku katastralnego.

Oczywiście film nie zawiera szczegłówej analizy wszystkich przyczyn obecnego kryzysu w UE, ale w sposób w miarę przejrzysty stara się wskazać te najważniejsze, czyli: wspomniane wprowadzenie wspólnej waluty, chęć politycznego stworzenia superpaństwa europejskiego i często ukrywane ogromne zadłużenie państw strefy euro.

Niestety w filmie tylko raz wspomniano, że Goldman Sachs pomagał Grecji - poprzez kreatywną księgowość - ukryć stan faktycznego jej zadłużenia. Osobiście sądzę, że rola międzynarodowych instytucji finansówych w kreowaniu obecnego kryzysu jest bardziej znacząca, ale i tak warto zapoznać się z treścią filmu... Tym bardziej, że jednak przedstawia on niechlubną rolę sektora bankowego oraz mechanizmy kreatywnej księgowości i obnaża swoistą ekonomiczną ignorancję a także hipokryzję państw zrzeszonych w strefie Euro (UE)... Dodatkowo też tłumaczy, dlaczego wspólna waluta jest rozwiązaniem niszczącym gospodarkę większości - szczegłolnie biedniejszych - krajów, które przyjęły Euro oraz wskazuje na niebezpieczną dominację Nimiec w UE......Pozdrawiam

P.S.
Film ma misyjno-społeczny walor edukacyjno-informacyjny i mam nadzieję, że nie będą wobec mnie skierowane zastrzeżenia dotyczące praw autorskich...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

3 komentarze:

  1. Zgadzam się. Film warto obejrzenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja ogólnie nie mam problemów z tym,że jest waluta euro i w sumie dość często nawet ją operuję. Jeśli chcę ją kupić lub sprzedać to tylko przez kantor internetowy https://cinkciarz.pl który moim zdaniem jest bardzo dobrym miejscem do takich rzeczy.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.