wtorek, 23 października 2012

Konferencja smoleńska - medialna cisza strachu

Dziś tylko informacyjnie i bardzo krótko...

Jeżeli ktoś jeszcze miał jakąkolwiek nadzieję, że w Polsce mamy do czynienia z wolnością mediów, to po relacjach (a raczej ich braku) o odbywającej się konferencji naukowej dotyczącej tragedii smoleńskiej musi przyznać, że naszymi mediami (szczególnie telewizyjnymi) zarządza jeden ośrodek centralnego podejmowania decyzji dotyczących ich polityki informacyjnej.

Cóż. To milczenie w kręgach rządowych oraz w mediach i brak szczegółowych relacji z tego najważniejszego w Polsce od 10 kwietnia 2010 roku wydarzenia jest znamienne i sądzę, że jest ciszą strachu, strachu przed prawdą o dokonaniu zamachu na pasażerach lecących do Smoleńska polskim, wojskowym samolotem rządowym.  Ale - jak pisze Marek Pyza - "Choćby wszyscy atleci barbarzyńskiej retoryki obozu rządzącego nie wiem jak się wytężali, by zdeprecjonować tych ludzi (naukowców - dop. kj), nie uda im się udźwignąć tego ciężaru". (1)

Sto kilkadziesiąt osób wysłuchało osiemnastu referatów. Wyniki badań dokonanych przez wybitnej klasy specjalistów i prezentowane podczas konferencji jednoznacznie uprawdopodabniają  hipotezę  o wielopunktowym wybuchu (eksplozji) w lecącym samolocie i całkowicie odrzucają wersję o "pancernej brzozie", która oderwała jego skrzydło. Upadek zaś samolotu na ziemię nastąpił po wcześniejszym podziale samolotu na fragmenty. (2) (3)

Ogólnie wszyscy prelegenci podważyli oficjalną wersję przyczyn katastrofy i wskazali, że w Smoleńsku musiało - żeby doszło do opisywanych zniszczeń - dojść do eksplozji i nie nastąpiło żadne uderzenie sprawnego samolotu w smoleńską ziemię.

Naukowcy przedstawili własne hipotezy wynikające z ich badań i doświadczenia, "które – czego się usilnie domagają – powinny zostać poszerzone i przeprowadzone w oparciu o bezpośredni materiał dowodowy, czyli elementy wraku tupolewa, analizy chemiczne większych próbek przedmiotów z miejsca katastrofy, wszystkie możliwe do uzyskania (m.in. w USA) odczyty urządzeń pokładowych oraz zdjęcia satelitarne z 10 kwietni" a (1)... a do tych, całościowych  materiałów, nie mają wciąż  wystarczającego dostępu, ponieważ po 30 miesiącach znajdują się one w zdecydowanej większości dalej na terenie Rosji!!! 

Pozdrawiam

(1) http://wpolityce.pl/artykuly/39043-naukowcy-wyreczaja-wladze-chca-badac-katastrofe-smolenska-umozliwcie-im-to
(2) http://wpolityce.pl/wydarzenia/39019-w-warszawie-odbyla-sie-smolenska-konferencja-wystapienia-mialy-wspolny-mianownik-doszlo-do-eksplozji-brzoza-to-mit
(3) http://niezalezna.pl/34073-naukowcy-katastrofie-towarzyszyla-eksplozja

Zbiorczo i więcej na temat konferencji: http://blogmedia24.pl/node/60543


P.S. (dopisek z dnia 23.10.2012, godz.:19:40)

Podsumowanie konferencji można też znaleźć w tekście: To był wybuch w kadłubie (http://www.radiomaryja.pl/informacje/zakonczyla-sie-konferencja-smolenska/)

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.