poniedziałek, 10 grudnia 2012

Konieczna ekshumacja wszystkich ciał zamachu smoleńskiego!

Od początku tragedii smoleńskiej twierdziłem, że najbardziej mroczną stroną w jej wyjaśnieniu jest brak sekcji zwłok przeprowadzonej przez polskich lekarzy.

Ekshumacja zwłok i ponowne dokonanie ich badań oraz sekcji lekarskiej było i jest w dalszym ciągu koniecznością. I dotyczy to  wszystkich ciał, niezależnie - choć być może będzie to odebrane przez niektórych jako brak z mojej strony uczuć empatycznych - od woli rodzin tragicznie i bestialsko zamordowanych.

Według mnie wymaga tego pośrednio nie tylko stanowione prawo (niektórzy twierdzą, że nawet wprost jest to konieczność prawna), ale przede wszystkim jest niezbędne do wyjaśnienia przyczyn tej największej w historii polskiej, do dzisiaj zagadkowej tragedii najwyższych elit polskiego państwa. Tym bardziej, że - w świetle odkrycia trotylu oraz cyrkonu, krzemu i wapnia na wraku samolotu - najpewniej mieliśmy do czynienia z zamachem...

Jest to jeszcze tym bardziej konieczne, że okazało się, iż polscy patomorfolodzy - wbrew stwierdzeniom Kłamczuchy Kopaczowej - nie uczestniczyli w badaniu zwłok Polaków a dokumenty sekcyjne przysłane z Rosji są niekompletne i delikatnie ujmując ich treść mija się z rzeczywistością. Staje się to tym bardziej konieczne, że ostatnio mieliśmy do czynienia z zamianą ciał śp. Anny Walentynowicz i ś.p. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego a ekshumacja ciała Z. Wassermana potwierdziła, że Rosjanie de facto sfałszowali dokumentację medyczną wskazując na inne niż w rzeczywistości wcześniejsze uszkodzenia wewnętrzne umarłego.

Ponadto nie dokonano przecież żadnego "przesiania ziemi smoleńskiej na 1 metr w głąb", znajdowano fragmenty ciał i rzeczy ofiar długo po tragedii oraz dokonano kremacji niezidentyfikowanej części ludzkich szczątków. Pomijam już fakt, że trumny do Polski przyjechały zalakowane i nigdy nie zostały w Polsce otwarte, co nasuwać może tylko wiele przypuszczeń i wątpliwości... nawet dotyczących tożsamości samych ciał i skłaniających do zadania pytania: Co faktycznie kryją rosyjskie trumny?

W świetle powyższego chyba już ostatecznym argumentem za przeprowadzeniem ostatecznej ekshumacji wszystkich nie skremowanych dotąd ofiar tej tragedii jest ostatnia ekshumacja ciał księdza Ryszarda Rumianka i księdza Zdzisława Króla - kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej. Okazuje się bowiem, iż "wbrew twierdzeniom prokuratury  - ciała (dop.kj) - nie zostały zamienione zamiennie i że rodzinie księdza Ryszarda Rumianka dotąd nie jest wiadome, w którym grobie spoczywa ich bliski (...) i nie zgadza się na pogrzeb poległego w Smoleńsku kapłana..." [1]. "Nie podano również informacji o ponownym pogrzebie tajemniczego ciała, które spoczywało w grobie ks. Z. Króla" [2].

Jeżeli faktycznie mamy do czynienia z taką sytuacją, to nie ulega wątpliwości, że konieczna jest ekshumacja możliwie wszystkich ofiar zamachu.

Dygresyjnie... Zastanawiająca jest niemal kompletna "cisza medialna" nad tą sprawą... Rządowi "strusie" chowają "głowy w piasek" i starają się zamilczeć ten temat oraz już całkowicie "zaciemnić" cały proces ekshumacji...

Oj nie uda im się to! Prawda już jest znana... 

[1] http://wojciechsumlinski.salon24.pl/470926,dlaczego-dotad-nie-odbyl-sie-pogrzeb-ksiedza-rumianka
[2] http://clouds.nowyekran.pl/post/82472,wciaz-nie-znaleziono-ciala-ks-rumianka 


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

1 komentarz:

 1. Witam
  Proponuje jeszcze taki tekst
  http://jadaxowy.blogspot.com/2012/11/wszystkie-pozostae-ofiary-katastrofy.html
  Można wyciągnąć wniosek, że prawdopodobnie ksiądz Rumianek był składany do trumny w Moskwie, w pomieszczeniu gdzie było 6 trumien i 6 zwłok ofiar.
  Może to dlatego jeszcze nie odnaleziono jego zwłok?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.