niedziela, 17 stycznia 2021

Środowisko telewizji wRealu24 tworzy polskiego YouTuba!

Niedawno pisałem [1], że w Polsce jest konieczność powstawania różnych polskich alternatyw dla światowych monopolistów mediów społecznościowych takich jak: YouTub, Facebook, Twitter czy Instagram. Zadeklarowałem też chęć współuczestnictwa w procesie powstawania takich niezależnych mediów bez cenzury oraz niejako zobowiązałem się, że takie inicjatywy będę - w miarę swoich możliwości - promował zarówno w sieci, jak i w realnej rzeczywistości. 

W tekście tym jedynie wspomniałem, że środowisko niezależnej i całkowicie polskiej telewizji internetowej wRealu24 rozpoczęło tworzenie polskiego YouTuba. Jeszcze w ubiegłym roku ta inicjatywa nabierała kształtów a teraz poczyniono pierwszy krok tworząc stronę "Klubu Wolnych Mediów" (https://klubwm.pl/):


Zachęcam wszystkich do wsparcia tej inicjatywy w takiej postaci jaką jesteśmy w stanie i na jaką nas stać. Udowodnijmy, że tak naprawdę Polacy potrafią :).

Nadmieniam, że w żaden sposób nie jestem zawodowo związany z tą telewizją ani też nie jestem współinicjatorem powstawania nowego, polskiego YouTuba. Po prostu kibicuję tej inicjatywie, bo wedle zapowiedzi ma to być forum bez cenzury a teraz to - wobec totalnych cenzorskich zapędów dla  konserwatywnych treści w mediach BigTech - jest najważniejsze. Takie nowe polskie forum będzie po prostu działało zgodnie z polskim prawem i tyle. 

Oczywiście wRealu24 jest telewizją prezentującą określone poglądy polityczno-społeczne, które ogólnie można określić jako patriotyczno-prawicowo-konserwatywne. W tym obszarze jest mi bliska, choć nie zawsze zgadzam się ze wszystkim, co tam jest opowiadane i pokazywane. Ale właśnie tym bardziej powinniśmy ją wspierać, bo być może już wkrótce w dotychczasowych mediach w ogóle nie będzie można prezentować poglądów innych niż lewacko politpoprawne. Zablokowanie kont urzędującego (sic!) D. Trumpa jest tego najbardziej jaskrawym przykładem. 

Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie się powiedzie i długookresowo osiągnie sukces. W dalszym jednak ciągu pozostaje otwarta kwestia budowy polskich odpowiedników Facebooka czy Twittera.  


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.