niedziela, 5 grudnia 2021

#MuremZaPolskimMundurem - koncert

Właśnie zakończył się koncert dedykowany polskim służbom broniącym naszej granicy z Białorusią, ale także jednocześnie granicy z UE i NATO. 

Nie ukrywam, że jestem wzruszony, bo tak naprawdę to dziś po raz kolejny w naszej historii musimy przeciwstawiać się agresji innych i zawsze to czyniliśmy, niezależnie od tragicznych konsekwencji. Po prostu polski naród już tak ma: zawsze jesteśmy w gotowości bronić naszej Ojczyzny, ale też broniliśmy wielokrotnie innych: "Za naszą i Waszą wolność" - to hasło, które od wieków jest realnością. Teraz też ta nasza obrona dotyczy także obrony całej Europy a nawet świata. Już kiedyś tak było, że powstrzymaliśmy pod Wiedniem watahę islamistów i być może sytuacja się powtarza. 

I dobrze, że taki koncert powstał i składam podziękowania wszystkim krajowym i zagranicznym artystom, którzy w tym koncercie wystąpili. Warto wiedzieć, którzy to artyści naprawdę mocno przeżywają to, co na naszych granicach się dzieje. Nawet Ci młodzi jak Viki Gabor, która wyeksponowała Krzyż Chrystusa na swojej szyi. To też mnie wzruszyło, bo widać, że ta młoda osoba idzie w życiu po właściwej drodze. 

Ja wiem, że TVP znów może być krytykowana a jej szef znów wyzywany od koniunkturalistów, ale dlaczego żadna inna stacja telewizyjna nie była w stanie zrobić takiego dziękczynnego dla polskich służb koncertu? 

A naszym służbom należy się szacunek. Straż Graniczna, Wojsko Polskie wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej i Policją służą Polsce jak najlepiej umieją. Ja składam im podziękowanie. Nie umiem śpiewać, ale może takim wpisem w jakiś tam sposób składam im hołd. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.