sobota, 22 stycznia 2011

Wiadomości TVP - humor z groteską przeplatane Boa Dusicielem i ile kosztował bilet do Smoleńska?

Witam

Przyznaję się! Dawno nie oglądałem całych Wiadomości TVP. Może szkoda, ale właśnie z dystansu mogłem dziś ocenić nowy ich poziom wykrystalizowany po dokonaniu PO-owej czystki oraz zastraszeniu zwolnieniami reszty dziennikarzy.

Spostrzeżenie jedno... to już nawet nie żenada to po prostu tragifarsa i jeden wielki bezklasowy humor z groteską! Już nawet nie chodzi o kolejność przekazywanych informacji, gdzie pierwszą była relacja z Zakopanego o zajęciu przez A. Małysza miejsca bodajże szóstego a dopiero chyba trzecią było podanie bez żadnego komentarza faktu wypowiedzianej nam przez Rosję "wojny transportowej". Żadnego komentarza, opinii polskich władz i urzędników, wypowiedzi kierowców... materiał dziennikarsko amatorski i po prostu żałosny: ponad 100 polskich tirów nie może wjechać na teren Polski a zamiast rzetelnej wielopłaszczyznowej analizy serwuje się nam pod koniec Wiadomości - utrzymany w konwencji Magazynu 997 - materiał o wężu Boa dusicielu grasującym po jakimś blokowisku czy też ZOO. I znów materiał - "wypełniacz" zrobiony chyba przez kompletnych amatorów lub też w ostatniej chwili...

Właśnie dziennikarska jakość materiałów informacyjnych oraz ich wybór przeraziły mnie i zasmuciły chyba najbardziej a infantylność komentarzy (tam, gdzie w ogóle jakiekolwiek były) tylko pogłębiły stan owego przygnębienia.

Spośród tego zalewu dziennikarskiej tandety jakimś cudem pokazano jak to dzięki polskim żołnierzom i lekarzom uratowane zostało życie Afganki (szkoda, że w niespełna dwie godziny później dowiedziałem się, że polscy żołnierze i np. lekarze do Afganistanu nie pojechali ratować cywilów a raczej ginąć  w bezsensownej wojnie) oraz... dotarła do mnie w końcu potwierdzona oficjalnie informacja, że lot do Smoleńska był jednak lotem wojskowym!!!  Potwierdzenie oczywiście nie nastąpiło w sposób bezpośredni, ale propozycja wypłaty przez polski rząd D. Tuska odszkodowań dla rodzin tragicznie poległych pod Smoleńskiem jest jawnym przyznaniem się do wojskowego charakteru owego lotu – okazuje się bowiem, że ów lot nie był ubezpieczony (jak w przypadku lotów cywilnych, gdzie kupujemy ubezpieczenie wraz z biletem). I cała kampania dezinformacji stojąca u podstaw oddania śledztwa Rosjanom w ramach konwencji chicagowskiej... legła w gruzach...

Panie Premierze! Pytam niniejszym po raz ostatni: był to lot cywilny czy wojskowy? Jeżeli jednak cywilny to ile kosztował na niego bilecik oraz jaką część jego ceny stanowiło ubezpieczenie pasażerów? A może nie było biletów... więc kto był w końcu przewoźnikiem?

A tak na marginesie: Szanowny Panie Premierze! Nie mdli Pana podczas codziennego golenia? Nie? To pewnie ma Pan jedno z tych luster z Gabinetu Krzywych Zwierciadeł, który często odwiedza się podczas pobytu w tzw.: Wesołym Miasteczku... Tak też można...


ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

1 komentarz:

 1. Jako uzupełnienie: komentarz do niniejszej notkiblogera z s24 "MRIUSZM":
  http://krzystofjaw.salon24.pl/271578,wiadomosci-tvp-humor-z-groteska-przeplatane-boa-dusicielem#comment_3865558

  Materiał o debacie - to dopiero była porażka
  Też to oglądałem, niestety :(
  Rzadko oglądam tv, ale dzisiaj oczy robiły mi się coraz większe ze zdumienia. Boże i ja kiedyś myślałem, że Kraśko to w miarę uczciwy dziennikarz. Przecież to co zrobili w tym materiale o debacie sejmowej na temat Smoleńska woła o pomstę do nieba. Chyba nawet w TVN nie widziałem dawno tak nieuczciwego, jednostronnego i tak tendencyjnie zmontowanego materiału. Przecież te wycięte fragmenty, komentarze ekspertów (wszystkie w jedną stronę), wyszło na to że PiS robi komedię i awanturę ze Smoleńska a dzielny samotny rycerz Tusk walczy dzielnie o poziom debaty przeciw hordom zwyrodniałych warchołów. Dodatkowo 'owinięte' to wszystko było Lepperem i jego cytatem o Wersalu sprzed dziesięciu lat (2001 rok).
  Do tego materiał o pieniądzach za Smoleńsk, gdzie puścili co prawda Rogalskiego, ale w taki sposób, żeby przypadkiem nikt się nie domyślił, że część rodzin uważa to za przykrycie tematu, wyszło tak jak miało wyjść, dostają dużo i jeszcze coś im nie pasuje.
  Pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno Wiadomości starały się być przynajmniej częściowo zrównoważone, teraz to już nawet onet jest uczciwszy, stać ich było na zamieszczenie ostrej i konkretnej wypowiedzi młodej Wassermannówny (http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/m-wassermann-ta-propozycja-nie-zamknie-nam-ust,1,4119428,wiadomosc.html).

  OdpowiedzUsuń

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.