wtorek, 12 kwietnia 2011

"Dwa nagie miecze, czyli Grunwald raz jeszcze" - historyczna impreza charytatywna w Toruniu!


Witam serdecznie...


Tym razem - po raz pierwszy zresztą - na moim blogu tekst promocyjny!.

Pragnę zaprosić  wszystkich do przekazywania – w ramach wirtualnego lub rzeczywistego współtworzenia artystycznego – ewentualnego wkładu intelektualnego w kształt  świetnie zapowiadającej się toruńskiej imprezy charytatywnej pn.: "Dwa nagie miecze, czyli Grunwald raz jeszcze".  Tych zaś, którzy są na miejscu lub będą w tym czasie blisko Torunia zobowiązuję do osobistego stawiennictwa ;) w dniu 11 maja 2011 roku o godzinie 16.00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika znajdującej się na ulicy J. Gagarina (ufff... cóż to za obco brzmiąca nazwa ulicy...).

Całość niniejszego tekstu niemalże podyktowane zostało mi przez koordynatorkę i pomysłodawczynię tego przedsięwzięcia... (za co oczywiście dziękuję i od razu przepraszam organizatorkę, ale: musiałem też dorzucić coś od siebie ;).

Event ten jest pierwszym z zaplanowanych kilku o podobnym charakterze na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (na razie... może w przyszłości będą to też miejscowości z całej Polski...).  Odbędzie się 11 maja 2011 roku o godzinie 16.00 w Auli UMK w Toruniu.


Głównym organizatorem wydarzenia jest –  działająca przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika – toruńska sekcja ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej Erasmus Student Network (ESN). Głównym celem tej organizacji "non-profit" jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w szczególności zaś Programu Erasmus. W organizacji tej pracuje społecznie około 60000 studentów zgrupowanych w ponad 200 lokalnych sekcjach ESN w całej Europie.

Toruńscy studenci (polscy i zagraniczni) organizują ten event całkowicie na zasadzie wolontariatu! Ma on przybliżyć historię średniowiecznej Polski a kierowany jest do wszystkich dzieci, z którymi współpracują w ramach projektu SocialErasmus, w tym do dzieci z domów dziecka, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, do polskich oraz zagranicznych studentów przebywających w Toruniu w ramach Programu Erasmus, do  polskich oraz zagranicznych naukowców przebywających w tym czasie na międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej przez WNEiZ oraz  do mieszkańców Torunia. W planach imprezy organizatorzy przewidują prezentację historii bitwy pod Grunwaldem, pokaz walk rycerskich, prezentację zbroi rycerskiej i strojów z epoki. Zaaranżowane też zostaną  konkursy i gry na scenie, by zgodnie z założeniem programu SocialErasmus rozwijać dialog międzykulturowy. Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały lokalne bractwa rycerskie.

Całość zebranych funduszy przeznaczona zostanie na potrzeby Domu Dziecka nr 2 w Toruniu, a w szczególności na organizację przez niego wakacyjnego wypoczynku dla swoich podopiecznych oraz zakup dla nich zeszytów i innych niezbędnych pomocy naukowych.

W związku z obecnością gości zagranicznych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, jak również studentów zagranicznych przebywających w Toruniu w ramach Programu Erasmus cała impreza będzie prowadzona w dwóch językach: polskim i angielskim.

                Patronatem honorowym zdecydowali się objąć imprezę: Prorektor UMK oraz Prezydent Miasta Torunia. Oprawę promocyjno – medialną przygotowywać będą: TVP Bydgoszcz, UMK TV, TV Toruń, Radio GRA, Gazeta Pomorska, TERAZ TORUŃ, Podaj Dalej.

Poniżej zaproszenie i pierwsza wersja plakatu (nie ma jeszcze wszystkich sponsorów):Partnerem wspierającym jest nowo powstająca Fundacja Arka Rodan założona przez pomysłodawczynię całej imprezy, która w ostatnim poście:  Fundacja Arka Rodan: Teksty, tekściki.... Zapraszamy odważnych wykonawc.. zwraca się do odważnych i zdolnych muzycznie o zaśpiewanie piosenki finałowej, której zarys tekstowy wygląda tak (cyfry na końcu każdego wersa oznaczają liczbę sylab - podobno to ważne dla pieśniarzy): 

"Walcz! O marzenie."

1. Krótkie były te miesiące 8
Na niebie gwiazdy i słońce 8
trzeba wierzyć w swe marzenia 8
Popracujmy bez wytchnienia 8
Weźmy sprawy w swe ręce 7
Nie trzeba nam nic więcej 7

Wszystko, czego nam trzeba to:
LUDZIE!

Ludzie, którzy się nie poddają, 9
Ludzie, nikogo nie udają, 9
i Ludzie, z wielkimi pasjami, 9
Ludzie, ze swymi pomysłami. 9

Więc
Walcz! O marzenie, 5
Walcz! O spełnienie, 5
Walcz! Znajdą się sposoby, 7
Walcz! Pokonasz przeszkody, 7
Walcz! Odważnie idź drogą, 7
Walcz! Ludzie Ci pomogą, 7

2. Nie potrzebujemy cudu 8
Za to trzeba trochę trudu 8
Zawsze znajdą się tu ludzie 8
I pomogą w naszym trudzie 8
I w naszym życia znoju 7
Rycerzu rusz do boju! 7

Więc
Walcz! O marzenie, 5
Walcz! O spełnienie, 5
Walcz! Znajdą się sposoby, 7
Walcz! Pokonasz przeszkody, 7
Walcz! Odważnie idź drogą, 7
Walcz! Ludzie Ci pomogą, 7

Walcz! O marzenie,
Walcz! O spełnienie,
Walcz! Otwórz swe serce, 6
Walcz! Nie trzeba więcej. 6
Walcz!

  
Impreza jest w trakcie "twórczej organizacji" i nadawania jej "ostatecznego szlifu artystycznego".

Oczywiście też cały czas  pilnie poszukiwani są "ukrywający się i uciekający" często sponsorzy. Już część z nich została dogoniona i z ich kieszeni trochę grosików udało się "wyłuskać" dla dzieciaków i na pokrycie niezbędnych wydatków organizacyjnych, ale jak zwykle... ciągle tych pieniążków jakoś niewiele...  tym bardziej, że planowana jest atrakcyjna oprawa multimedialna całej imprezy (telebimy, światłą, muzyka, podłogi diodowe, itp... marzyć zawsze można... coś na pewno się uda).  

Wszelkich informacje o imprezie można uzyskać od jej koordynatorki, Joanny Turkiewicz 
(tel.: 506212308; e-mail: turkiewiczj@gmail.com, grunwald.umk@gmail.com; http://fundacjaarkarodan.blogspot.com, http://www.umk.esn.pl


ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD...http://krzysztofjaw.blogspot.com/kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.