niedziela, 3 kwietnia 2011

SPDNH – ZOIPWO – ZWINPJKPPE – NHBMCF – MNŻNFCNRWSI/GRUGSz - MM ... DW...

Fot. STANISLAW KOWALCZUK-East News  – Źródło

Przeczytałem sobie wczorajsze oświadczenie jednego Pana na temat innego Pana.

Przejrzałem co o tym pierwszym Panu mówią w wikipedii, co sam o sobie pisze oraz zapoznałem się z jego twórczością blogerską...

Jakiś straszny "dziwoląg słowno-poglądowy" z tegoż Pana...

Raz np. uważa Jarosława Kaczyńskiego za "najwybitniejszego żyjącego polskiego polityka" i przekonuje, że "każdy, kto go poznał osobiście, wie, że jest on świetnie wykształconym erudytą, człowiekiem ciepłym i przyjaznym (...) Jeśli są tacy, którzy chcą wybierać nowego prezesa, niech założą nową partię, bo PiS to w dużej mierze Jarosław Kaczyński, a Kaczyński to PiS"

Innym razem pisze sobie np. tak:
"Jarosław Kaczyński zdecydował się kontynuować dzieło brata. Bo któż inny mógłby to zrobić lepiej? Jeśli w boju ginie król, to kto inny, jeśli nie jego brat powinien dalej nieść sztandar? Kto inny lepiej nadaje się do tego, by walczyć o te idee i sprawy, za które poprzednik oddał życie? Kto mocniej i godniej trzymać będzie drzewiec z proporcem zmarłego? Dlatego stańmy przy królu wszyscy, którym bliskie były ideały jego zmarłego brata!"

A ostatnio np. tak:
"Ale wczorajszy „myk” Kaczyńskiego jest dowodem na coś o wiele bardziej poważnego – na imitacyjność jego polityki. Dzisiaj udaje blogera i wiele osób świadomie da się na to nabrać. Jutro będzie udawać narciarza, tak jak tydzień temu udawał kibica wyścigów formuły 1, wysyłając list do Roberta Kubicy. Kaczyński udaje antykomunistę, by po cichu dążyć do koalicji z SLD (tak mile przećwiczonej kiedyś w mediach publicznych). Udaje lustratora, ale w ostateczności to on podejmuje decyzje, który z byłych agentów w szeregach PiS lub w jego rządzie zasługuje na potępienie. Udaje twardziela w stosunkach z Niemcami czy Francją, ale jak przyjdzie co do czego, to nakłania do ustępstw i rezygnacji z propozycji dla Polski najkorzystniejszych. Udaje dobrego sługę Kościoła, ale potrafi instrumentalizować krzyż i zostawić na lodzie Marka Jurka. Udaje polityka prospołecznego, ale prowadził politykę o wiele bardziej liberalną, niż obecna ekipa rządowa".

Po lekturze chociażby powyższych cytatów (a w szczególności ostatniego) należałoby ponownie stwierdzić ze smutną konstatacją: "Szkoda, że idioci i genetyczni, infantylni oraz hipokrytyczni imbecyle nie zdają sobie sprawy, że nimi są".

Oczywiście nie zaliczam do nich Przeszacowanego Pana dra Marka Migalskiego. Przecież tytuł naukowy winien nobilitować i wzbudzać szacunek a nie politowanie i szyderczy śmiech... Nieprawdaż? A ponadto przecież nie mógłbym podejrzewać, iż Szanowny Pan doktor jest genetycznie bezrozumny...

Więc zwracam się niniejszym do Pana Ministra Obrony Narodowej, który niegdyś kończył nauki medyczne: Co być może dolega i na co być może cierpi Szanowny Pan Doktor Marek Migalski? Ups... Przepraszam Pana Ministra... Zapewne – ze względu na wieloletnie już niepraktykowanie zawodu lekarza – nie posiada  Pan uprawnień do sporządzania diagnoz i wydawania opinii lekarskich...

Pozostanę zatem w niewiedzy i chyba... dla mnie lepiej...

Na koniec tylko wytłumaczenie tytułu (z szacunku dla własnej czystości emocjonalno-moralnej powstrzymam się przed rozwinięciem skrótu DW):

S – Szanowny
P – Pan
D – Doktor
N – Nauk
H – Humanistycznych

Z – Zawsze
O – Odważny (bo podczas porodu kleszczowego "ściśnięto mu chyba ośrodek odpowiedzialny za strach")
I – I
P – Permanentnie
W – Wszystkowiedzący
O – Omnibusik

Z – Z
W – Woli
I – I
N – Nadania
P - Przez
J – Jarosława
K - Kaczyńskiego
P – Poseł
P – Parlamentu
E – Europejskiego

N – Niedoszły
H – Habilitant
B – Być
M – Może
C – Chorobliwy
F – Frustrat (z tej tęsknoty np. za habilitacją)

M – Miejmy
N – Nadzieję
Ż – Że
N – Nieświadomy
F – Frontowy
C – Cowboy
N – Nowego
R – Rozdania
W – Wojskowych
S – Służb
I – Informacyjnych
/ – /
G – Главное
R – Разведывательное
U – Управление
G – Генерального
Sz  – штаба

M – Marek
M – Migalski

P.S.
Odsyłam: Czyżby kolejne ruchy WSI - GRU na polskiej scenie politycznej? Oby to tylko fantazje...
 ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.