środa, 7 listopada 2012

Ile będzie marszów 11 listopada?

W dzisiejszej GPC dane mi było przeczytać lakoniczną informację w brzmieniu:

""Kluby "Gazety Polskiej" z całego kraju zapowiadają udział w Marszu Niepodległości. Na miejsce zbiórki w najbliższą niedzielę o godz. 14 wyznaczono plac obok dworca Warszawa-Śródmieście. W pochodzie weźmie udział redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz, który zawiesił swój udział w honorowym komitecie poparcia Marszu Niepodległości, w którym znalazł się Jan Kobylański. Kluby "GP" spotykają się o godz. 14 (...) a następnie przyłączą się do marszu, który rozpocznie się o godz. 15 w centrum stolicy, a zakończy przed pomnikiem Romana Dmowskiego przy pl. Na Rozdrożu. Po przybyciu przed pomnik Dmowskiego pochód ruszy w kierunku pomnika Józefa Piłsudskiego, by oddać hołd Marszałkowi. – Wszystkich, którzy chcą uczcić Marszałka, zapraszamy do przyłączenia się do klubów – mówi Anita Czerwińska z warszawskiego Klubu "GP"".

Przyznam szczerze, że jestem skonfundowany tą informacją i decyzją redaktora naczelnego "GP".

Ubiegłoroczny bowiem sukces Marszu Niepodległości wynikał przede wszystkim z jedności środowisk patriotycznych. I dzięki tej jedności mogliśmy pokazać całemu PRL-bis naszą siłę i przywiązanie do naszej Ojczyzny.

Mam nadzieję, że decyzja Pana Tomasza Sakiewicza nie jest ostateczna i przed 11 listopada odwiesi swoje zawieszenie w komitecie poparcia Marszu Niepodległości a sam Marsz będzie kolejnym naszym sukcesem.

Poza tym... tak naprawdę przecież nie chodzi o czczenie poszczególnych postaci mających największy wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości (R. Dmowski, J. Piłsudski), ale o upamiętnienie samego faktu jej odzyskania po 123 latach zaborów. Dodatkowo zaś sam Marsz Niepodległości ma też unaocznić rządzącym, że Polacy są i dalej będą suwerenem we własnym kraju a patriotyzm w dalszym ciągu jest naszą cechą narodową.

Pozdrawiam

P.S.
Swój "marsz" zapowiedział B. Komorowski... Nie pozwólmy, aby nasz marsz "rozmienił się na drobne"...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.