sobota, 7 lutego 2015

Koalicja PO-PSL niemal krzyczy: Polacy mają być biedni!

Wczoraj Sejm RP głosami koalicji rządowej PO-PSL odrzucił projekt zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych, którego przyjęcie pozwalałoby na podniesienie kwoty wolnej od podatku.  Projekt zmian ustawy Twojego Ruchu podnoszący kwotę wolną od podatku do poziomu zależnego od dochodów potrzebnych do zapewnienia minimum egzystencji odrzuciło 198 posłów PO, 28 posłów PSL, 1 poseł SLD i 1 poseł PiS .

Autorzy odrzuconej propozycji wskazywali, że kwota 3091 zł - jaka dzisiaj rocznie jest wolna od podatku - jest ponad dwukrotnie niższa od dwunastokrotności minimum egzystencji w jednoosobowym gospodarstwie pracowniczym. Podawali, że zgodnie z danymi Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych w 2012 r. wysokość miesięcznego minimum egzystencji dla jednoosobowego gospodarstwa pracowniczego wynosiła 521,11 zł, co w skali roku daje kwotę równą 6253,32 zł. Tym samym przyjęcie tej ustawy podnosiłoby na dzień dzisiejszy kwotę wolną od podatku do wymienionych 6253, 32,zł, co dawałoby miesięczny zysk netto pracowników rzędu ok. 47 zł [1].

Obecnie kwota wolna od podatku (3091 zł) nie była zmieniana praktycznie od 2008 roku (w tymże roku podniesiona została jedynie o 2 zł - sic!) a więc od momentu objęcia władzy przez PO-PSL (!!!) i jest jedną z najniższych w Europie: w Niemczech wynosi np. - po przeliczeniu - ponad 30 tys. zł a na Cyprze ponad 80 tys. zł.

Mam wobec powyższego tylko cztery pytania do Polaków a szczególnie do tych, którzy dotąd głosowali na PO i PSL oraz nie brali udziału w wyborach:

Jak długo będziecie jeszcze pozwalać aby obecny rząd robił z Was idiotów i biedaków pracujących (jeżeli w ogóle macie pracę) coraz dłużej za grosze? 

Mało Wam tego, że nakazano Wam pracować do 67 roku życia, w większości na umowach śmieciowych i w dodatku za najniższą pensję krajową oraz prawie najniższą w Europie kwotą wolną od podatku?

Czy Wy, dotychczasowi zwolennicy PO, PSL i B. Komorowskiego, dalej będziecie na nich głosować?

Czy Wy, którzy uważacie, że nic od Was nie zależy nadal będziecie omijali wybory "szerokim łukiem" a tym samym pozwalali na antypolskie rządy PO-PSL i pełniącego obowiązki "strażnika żyrandola"? 

Chyba faktycznie czas na odbudowę naszej Polski, w której każdy z nas będzie czuł, iż ona o niego dba. Taką Polskę możemy zbudować, ale wpierw musimy odrzucić obecne rządy PO-PSL i obecnego prezydenta!

[1] Zob. szerzej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sejm-odrzucil-projekt-dot-podniesienia-kwoty-wolnej-od-podatku-3284316.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.