poniedziałek, 25 kwietnia 2022

Trwa wojna a lewackie elity unijne intensyfikują swoje działania!

Trwa wojna na Ukrainie i gdy Polska i niemal cały świat zajęci są własnym bezpieczeństwem i wsparciem dla ukraińskich uchodźców, zwolennicy „superpaństwa europejskiego” wykorzystują tą chwilę, by przyspieszyć prace nad projektem federalizacji Unii Europejskiej. 

Na początku marca, w Brukseli, odbyła się konferencja poświęcona komunistycznemu „Manifestowi z Ventotene”, który został opracowany przede wszystkim przez  włoskiego komunistę  Altiera Spinellego. Socjaliści i liberałowie wzywali na niej do „jak najszybszej i bezkompromisowej” budowy scentralizowanego europejskiego superpaństwa. Jednym z prelegentów był, znany z pomówień pod adresem Polski i polskich patriotów, lider liberałów w Parlamencie Europejskim – Guy Verhofstadt.

Warto wspomnieć, że onegdaj założony przez Altiera Spinellego „Klub Krokodyla” przekształcił się w formalną grupę polityczną w Parlamencie Europejskim, nazwaną po prostu „grupą Spinellego”. 

Plan A. Spinellego dla Europy jest prosty. To całkowita likwidacja państw narodowych – nawet jeśli miałoby się to odbyć wbrew woli samych Europejczyków. Narodowe różnice i etniczną różnorodność kontynentu A. Spinelli uważał bowiem (podobnie jak komunistyczna międzynarodówka) za zbędne źródła konfliktów. Ciekawostką jest też fakt, że wśród lewicowych i komunistycznych członków zarządu „Grupy Spinellego” znajduje się dwoje polskich europosłów – wieloletnia członkini PZPR Danuta Hübner - wnuczka i córka UB-eków [1] oraz członek PO, były minister Radosław Sikorski, czyli "mąż swojej" żony uważającej PiS za partię nacjonalistyczną [2]. Do grupy należy też stary komuch Włodzimierz Cimoszewicz [3], którego ojcem był Marian Cimoszewicz pełniący w czasie II WŚ służbę w najbardziej krwawej sowieckiej Jednostce Specjalnej NKWD SMIERSZ [4]. 

Niejako w odpowiedzi na tą komunistyczną konferencję nasz


przy współpracy biura europoselskiego Witolda Waszyczkowskiego  zorganizował na terenie Parlamentu Europejskiego konferencję p.t.: „Praworządność w UE. Troska o demokrację czy zamach na suwerenność?”. Wzięli w niej udział europosłowie z Polski, Niemiec, Hiszpanii i Węgier oraz przedstawiciele środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych jak np. historyk Henk Jan van Schothorst z Holandii oraz Weronika Przebierała z Instytutu Ordo Iuris [5]. 

"Spotkanie to było jednym z wydarzeń podsumowujących „Konferencję o przyszłości Europy”, w ramach której przez wiele miesięcy debatowano na temat wizji Unii Europejskiej i państw Europejskich w przyszłości, a także sporządzono rekomendacje dotyczące mechanizmów praworządności. Prelegenci wskazywali m.in. na polityczny charakter zarzutów Komisji Europejskiej względem takich państw jak Polska i Węgry, wskazując na liczne przykłady naruszeń praworządności w innych krajach UE, wobec których Komisja pozostaje bierna" [5]

Zresztą Instytut Ordo Iuris monitoruje cały czas to co dzieje się w UE w obszarze dążeń elit unijnych do likwidacji suwerenności i niepodległości poszczególnych państw i szkoda, że obie wyżej wymienione konferencje zostały niemal w ogóle niezauważone w polskich mediach. A przecież powinny, bo widać, że pomimo wojny na Ukrainie i tak naprawdę krachu dotychczasowego kierunku rozwoju UE, unijne lewackie elity jak zaślepione próbują jeszcze zintensyfikować swoje działania wokół realizacji celów A. Spinellego, czyli budowy ZSRR-Bis - Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. A taki twór wyklucza istnienie suwerennych i niepodległych państw europejskich, w tym oczywiście Polski!

Musimy wobec tego cały czas pilnować i napiętnować te dążenia. Wojna na Ukrainie oczywiście w jakiś tam sposób jak na razie oddaliła widmo budowy tego jednego tworu europejskiego, ale jak widać jego komunistyczni i demoliberalni zwolennicy jeszcze bardziej chcą takiej utopijnej federalizacji. W takiej ich UE dla Polski i sądzę, że dla wielu innych krajów nie będzie po prostu miejsca. I z tego musimy sobie zdawać sprawę i nawet przygotować się na przyszły wariant naszego Polexitu!Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

1 komentarz:

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.