poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Niemiecka SPD jak niemiecka NSDAP?!?


Obecna Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) to jest w prostej linii - oczywiście tylko wedle mnie, czyli nic nie znaczącego blogera  - w dużej mierze kontynuacja myśli i idei dawnej hitlerowskiej Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP).  

Dzisiejszy antysemityzm niemiecki jest największy w Europie. Incydenty antysemickie są widoczne na co dzień a np. synagogi czy sklepy żydowskie muszą być całodobowo chronione przez niemieckie służby specjalne. "W 2021 w Niemczech odnotowano 1850 przestępstw o charakterze antysemickim – wynika z danych Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) przedstawionych przez „Die Welt”. Dziennik podkreśla, że dane są niepełne, a zdaniem komentatorów całkowita liczba tych przestępstw może być większa niż w 2020 r. – gdy stwierdzono ich 2351 - i zarazem najwyższa w historii [1], [2].

Tymczasem w Polsce w roku 2020 było wedle oficjalnych danych tylko 81 incydentów o charakterze antysemickim, znacznie mniej niż w latach poprzednich (w 2019 r. było ich 128, w 2018 r. – 179). Niedużo więcej było w roku 2021 [3]. 

I nawet gdyby polskie dane były niepełne to antysemickość Niemców jest 30 razy większa niż Polaków. Czy możemy się dziwić? Chyba nie, bowiem przecież w czasach wojennych 95% Niemców popierało A. Hitlera a dzisiejsi Niemcy są potomkami jego zwolenników i tą antysemickość "wyssali z mlekiem matki",  jak to mówił o Polakach jeden z izraelskich polityków.  

Że co? Że to, co piszę jest karygodne? Wolne żarty? Przedstawiam fakty!

Ale nie chodzi nawet o antysemickość dzisiejszych Niemców. 

Oni są też wychowani w poczuciu wyższości wobec innych narodów a szczególnie Słowian z Polską na czele (idea Mitteleuropy). Wyjątkiem jest oczywiście Rosja, której się po prostu boją, ale też uważają za sojusznika od setek lat. 

Ich marzenie to sąsiadować z Rosją kosztem Polski i tak działają od zawsze (m.in. zabory) a dziś to kontynuują poprzez swoje organizacje, które zostały usytuowane w Polsce jak np. niemiecka Platforma Obywatelska z żenującym i sfrustrowanym niemiecko-ruskim D. Tuskiem na czele. Jego matrona A. Merkel wysłała go z Brukseli ponownie do Polski aby obalić dzisiejszy polski rząd a on przecież jest tak skompromitowany, że tylko imbecyle intelektualni mogą na niego w Polsce jeszcze głosować. Stąd jego codzienna smutna frustracja. Naprawdę starzeje się bardzo brzydko, tak brzydko jakie jest jego wnętrze...

Ale chociaż zewnętrznie niby chadecka A. Merkel i tak była lepsza niż socjaldemokratyczni przewódcy swojej partii. Taki niemal nazistowski Martin Schulz zionął do Polski nienawiścią jakiej od dawna nie widzieliśmy, taki G. Schröder podobnie a do tego od zawsze był przyjacielem mordercy W. Putina. A dzisiejszy kanclerz O. Scholz? Łączy w sobie wszystkie negatywne cechy poprzedników a tak naprawdę dopiero się rozkręca w sytuacji wojny na Ukrainie! Moim zdaniem okaże się jednym z najbardziej znienawidzonych przez współczesnych Europejczyków przewódców Niemiec. Oby tylko nie doprowadził znów do kolejnej wojny w Europie i na świecie, bo jakoś tak Niemcy zawsze były jej inicjatorami w przeszło ostatnim stuleciu. 

Trwa wojna na Ukrainie. Ukraińcy proszą Niemcy o broń a Niemcy ich po prostu kolejny raz olewają, z nich sarkastycznie kpią (słynne hełmy) i pokazują co myślą o tej wojnie zezwalając na prorosyjski pochód samochodów na swoim terytorium i przeciwstawiając się przynależności Ukrainy do NATO i UE. O. Scholz wymachuje z nienawiścią rękami niczym A. Hitler i dalej gloryfikuje ludobójcę W. Putina. Jak on musi nienawidzić tych tak długo broniących się Ukraińców.... Aż strach pomyśleć! A gaz wciąż płynie pierwszym Nord Streamem z Rosji do Niemiec i to nawet w większej ilości niż przed wojną [4]. 

I ja też ze strachem myślę o tym, że historia lubi się powtarzać. Już II WŚ wywołały socjalistyczne Niemcy i Rosja. Mam nadzieję, że tym razem tak nie będzie, ale już nigdy Niemcy nie powinni zasługiwać na miano liderów w UE. Czas z nimi skończyć na wieki wieków. A już na pewno z ich partiami z socjalistyczną nazwą własną... Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.