poniedziałek, 13 września 2010

POLITYCZNY POLSKI MATRIX WYBORCZY II

Witam

Drodzy blogerzy. Przymierzam się do kilku notek, które mają dać obraz dzisiejszego stanu państwa polskiego.

Ale zanim zacznę muszę na wstępie przypomnieć Wam w całości i bez zmian mój post z 3 stycznia tego roku!!!

_______________________________________________________________________________

POLITYCZNY POLSKI MATRIX WYBORCZY
Witam serdecznie

Chyba My Wszyscy - choć trochę zaangażowani politycznie - podsycani przez media i polityków, cały czas ekscytujemy się polską walką polityczną pomiędzy PO i PiS.

Oceniamy, w większości z wielkim zaangażowaniem i emocjami, fatalne rządy D. Tuska i Platformy Obywatelskiej. Są dyskusje, w których poziom tych emocji w przypadku "realu" z pewnością zakończyłyby się rozlewem krwi!

A już prezydencka walka wyborcza roku 2010 rozpala nas do czerwoności!. A wybory parlamentarne 2011 roku wprawiają nas w stan sercowej palpitacji!

Większość politycznych postów to ciągłe analizowanie szans wyborczych D. Tuska i L.Kaczyńskiego. Co to będzie? Kto wygra i czy będzie II tura? D. Tusk będzie miał II kadencję czy nie? A może wygra trzeci kandydat?

Spieramy się nad polityką gospodarczą rządu i dajemy wskazówki na przyszłość!

KOCHANI TO WSZYSTKO NIE MA ZNACZENIA!

JEST TO NASZE BICIE PIANY I NASZA ZABAWA (JAK DZIECI) W PIASKOWNICY!

NIE MA ZNACZENIA KTO wygra wybory Prezydenckie! Czy Lech Kaczyński, czy D. Tusk czy też jakaś nowa "zjawa" z Pcimia Dolnego! (jeżeli jest taka miejscowość w Polsce to jej mieszkańców przepraszam za wykorzystanie nazwy ich miejscowości).

NIE MA ZNACZENIA KTO wygra wybory parlamentarne! Czy PO, czy PiS czy Polska Partia Miłośników Zorzy Polarnej

...BO TAK NAPRAWDĘ POLSKA MA OBECNIE "WIELKIE GÓWNO" DO GADANIA na temat wyboru swojej własnej polityki gospodarczej i społecznej!.

...REALIZUJE I BĘDZIE REALIZOWAĆ WSZYSTKO TO, CO NASZA UNIA EUROPEJSKA SOBIE WYMYŚLI I ROZKAŻE!

Kochani. My cały czas żyjemy CZASEM PRZESZŁYM.

ŻYJEMY ZŁUDZENIAMI, ŻE MAMY WPŁYW NA POLSKĘ, ŻE RZĄDZI NP. OBECNIE D. TUSK I PO!

ŻYJEMY W POLITYCZNYM POLSKIM MATRIXIE!

W MOMENCIE PODPISANIA TRAKTATU LIZBOŃSKIEGO JUŻ NIC OD NAS W SENSIE GLOBALNYM (MAKROEKONOMICZNYM) NIE ZALEŻY!

Zwróćcie uwagę. 80% naszego prawa powstaje w Unii Europejskiej a nami rządzi tak naprawdę KOMISJA EUROPEJSKA I PARLAMENT EUROPEJSKI. W przyszłości to będzie jeszcze więcej.

Więc jakie znaczenie ma nasz Prezydent skoro nasza Konstytucja ma znaczenie podrzędne wobec Traktatu Lizbońskiego? Kim jest Polska Głowa Państwa skora nadrzędnym nad nią i tak będzie Głowa Pana Hermana Van Rompuya!? Teraz się nie dziwię opisywanym przeze mnie znudzeniem i nawet zniechęceniem wyborczym A.Olechowskiego (przecież on wie, że jego start to tylko śmieszna rozgrywka nie mająca żadnego znaczenia)

Więc jakie znaczenie ma nasz Parlament RP skoro jego rola obecnie ogranicza się jedynie do tłumaczenia wytycznych z Unii Europejskiej. Tak naprawdę Polski Parlament powinien w 80% składać się z Biura Legislacyjnego ze specjalistami-tłumaczami i prawnikami. A i tak nad nim jest Parlament Europejski... jeszcze jakiś czas dowodzony (trochę nieudolnie) przez J. Buzka

Więc jakie znaczenie ma nasz rząd i jego Premier skoro podlega komisji Europejskiej i jej szafowi José Manuelowi Durão Barrosowi a na 27 członków Komisji Europejskiej jest tylko jeden Polak (zresztą zgodnie z parytetem): Paweł Samecki (polityka regionalna), który i tak nie ma wstępu na posiedzenia szefostwa Komisji Europejskiej, w której zasiadają przedstawiciele: Portugalii, Szwecji, Niemiec, Estonii, Francji i Włoch. Zauważcie Estonia ma swojego wiceprzewodniczącego a MY 40 mln. kraj - Nie! A Pan Paweł.Samecki i tak będzie miał większe międzynarodowe znaczenie niż nasz nowy Premier!

CZY ROZUMIECIE JAK MY ŚMIESZNIE BĘDZIEMY - Z PERSPEKTYWY BRUKSELSKIEJ - WYGLĄDAĆ EKSCYTUJĄC SIĘ NASZYMI WYBORAMI!

CZY WY TERAZ ROZUMIECIE, ŻE TAK NAPRAWDĘ NAJWAŻNIEJSZEGO I NAJGORSZEGO DLA POLSKI WYBORU DOKONALIŚMY PRZYSTĘPUJĄC DO UNII EUROPEJSKIEJ! A JUŻ OSTATECZNIE PRZEKREŚLILIŚMY SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ NARODOWĄ PODPISUJĄC TRAKTAT LIZBOŃSKI!

POLSKI JUŻ NIE MA. JESTEŚMY REGIONEM PAŃSTWA EUROPA... NA WŁASNE ŻYCZENIE!

W tej sytuacji najważniejszymi wyborami w Polsce BĘDĄ WYBORY SAMORZĄDOWE gdzie jeszcze możemy zachować część polskiej substancji narodowej!. I wokół nich winniśmy skupić swą energie polityczną!

Smutno pozdrawiam
________________________________________________________________________________

P.S.
Dzisiaj mogę dodać tylko, że jest gorzej niż myślałem. Nie mamy już nawet tragicznie poległego Prezydenta L. Kaczyńskiego, który mimo, że ten diabelny TL podpisał to uczynił to w sytuacji dla Polski "bez wyjścia" (zauważcie, że ów Traktat podpisał też niestety Vaclaw Klaus, który przecież był wygwizdany podczas przemówienia w Brukseli!!! (zresztą przemówienia przy prawie pustej sali po demonstracyjnym wyjściu części Europosłów)...

Jest nadzieja właśnie w wyborach samorządowych, które powinno wygrać PiS (choć jak wiecie ja osobiście mam poglądy zbliżone niejako do republikańskich - raczej wyraźnie różnych od PiS). Niestety na dziś nie m żadnej realnej siły zdolnej pokonać PO!!! Więc zróbmy wszystko by wygrało PiS a później zaczniemy proces odbudowy polskiej państwowości....

Boję się tylko, że to moje płonne marzenia... A jak mocno pragnę, aby się jednak zmaterializowały!!!

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.