wtorek, 27 kwietnia 2021

Dziwny i bulwersujący atak blogera "Humpty Dumpty" na właściciela portalu Niepoprawni.pl

Z reguły nie uczestniczę w jałowych i osobistych sporach pomiędzy niektórymi blogerami i też staram się unikać wchodzenia w dyskusję w przypadkach, kiedy mam do czynienia z chamstwem i wulgarnością, szczególnie w przypadkach, gdy pomiędzy adwersarzami - lub choć w przypadku jednego, jak teraz - zauważam nikczemny atak ad personam. 

Jednakże tym razem muszę zareagować, tym bardziej, że nigdy bym się nie spodziewał, iż blogera "Humpty Dumpty" stać na tak prymitywny i doprawdy chamski atak na właściciela portalu niepoprawni.pl - Gawriona, który to w swoim wpisie napisał: 

"Od pewnego czasu obserwuję działania Marka Gawrońskiego (ksywa Gawrion) jawnie promującego ruską jaczejkę na portalu ONGIŚ uchodzącego za POLSKI. I jestem porażony jego rusofobością. 
Powoli i małymi kroczkami usunął prawicowych blogerów, natomiast konsekwentnie pozostaje obojętny wobec jaskrawych naruszeń prawa (nie tylko regulaminu, który Gawroński ma w dupie i robi, co chce, bo mu odbija, że jako właściciel może robić, co mu się aktualnie ubzdura) przez lewackich świrów. Promowanie niebieskiego zboka, milczenie wobec licznych naruszeń prawa karnego przez Rebe itp. świadczą niestety, że Gawroński to przyczajony agent wpływu. Najwyraźniej ujawnił się, bo Putin wzywa. Bawcie się wobec tego dalej, antypolskie ścierwa. Ale beze mnie. Tylko pamiętaj, Gawroński, że jakikolwiek tekst antysemicki, jakiekolwiek pierdnięcie antypolskie, trafi teraz do Prokuratury. I zwyczajnie znikniesz z netu, jako kawał (pro)ruskiego skurwysyna. A przy okazji podam, jakim chujem ruskim jesteś, znajomym na fb. To cię, czerwony kutasie, powinno ucieszyć. I to by było na tyle, jak mawiał profesor Jan Tadeusz Stanisławski. Ps. A teraz zaproś sobie Ruszkiewicza, NDP, Charta i innych ruskich polskojęzycznych. Bądź wreszcie sobą, Mareczku [1]". Cały swój tekst opatrzył jeszcze tagami: "gawrion, Rebe, inne chuje, głupie cipy, antyszczepy".

Powiem szczerze, że przeczytawszy ten wpis miałem wrażenie, że bloger "Humpty Dumpty" pisał go będąc pod wpływem alkoholu lub innych używek uznawanych za narkotyki... bowiem przecież wcześniejsze jego posty nie epatowały taką nienawistną wulgarnością a nieraz były naprawdę wartościowe. Tyle tylko, że nawet jakby był "pod wpływem", to go nie usprawiedliwia. Ja osobiście nawet nietrzeźwy nie używam takiego języka. To kwestia wychowania i kultury osobistej. Niektórzy nawet mówią, iż właśnie pod wpływem środków odurzających z człowieka wychodzi "prawdziwe ja", ze "słomą w butach", którą nieraz "po trzeźwemu" stara się ukrywać. Inną myślą było to, że bloger HD po prostu zwariował, ale to raczej odrzucam, bo przecież nazwał swój wpis "Pożegnanie", czyli pisał to z przeświadczeniem, że jego treść doprowadzi go do trwałego usunięcia z portalu niepoprawni.pl i chyba tak się stanie, o czym poinformował zaatakowany "Gawrion".

Nie wiem doprawdy kim jest "Humpty Dumpty", choć podobno nazywa się Trojanowski. Właściciel portalu niepoprawni.pl to chyba Marek Gawroński, choć nigdy mnie nie interesują prawdziwe personalia blogerów, jeżeli sami nie ujawniają oni swojej tożsamości świadomie. Szanuję ich decyzję o anonimowości, choć w sumie w dzisiejszych czasach w Internecie anonimowość stała się już fikcją. 

Oczywiście można mieć różne zdania i poglądy, ale polski język jest na tyle piękny i obfitujący w ilość słów, że naprawdę nie potrzebuje posiłkowania się wulgaryzmami. Może nieraz inaczej nie można, ale tylko w przypadkach, które są odpowiedzią na tożsamy język prezentowany przez interlokutora, choć i wtedy należy jednak "utrzymywać poziom". Ja jednak nigdy nie spotkałem się z tekstem, w którym "Gawrion" używał takich "ozdobników" i nawet jeżeli się z nim nieraz nie zgadzam, to dyskusja utrzymywana jest w granicach piękna polskiego języka. Wobec tego nie rozumiem ataku na niego w tak prymitywny sposób i nie wiem, co kierowało blogerem "Humpty Dumpty". Przecież naprawdę można się spierać i dyskutować kulturalnie, szczególnie po naszej, prawej i patriotycznej stronie. 

Ponadto nie podzielam w żaden sposób negatywnej oceny "Gawriona", którą zaprezentował "Humpty Dumpty". Niepoprawni.pl powstał już niemal 13 lat temu i przez ten okres był oraz jest portalem polskim, i patriotycznym. Różne były jego losy: i wzloty, i upadki, ale przetrwał i trwa dalej. Owszem nie zawsze musimy się zgadzać z niektórymi blogerami a ich poglądy subiektywnie uważać za niesłuszne, ale po to jest portal i komentarze, żeby prowadzić spór, ale nie można zniżać się do poziomu śmierdzącego rynsztoka, bo to nam, patriotom nie przystoi. Tego typu wpisy jak ten "Humpty Dumptego" dają tylko amunicję dla lewackiego ataku na nas. 

Niestety, mimo, że jeszcze do niedawna w miarę szanowałem blogera HD, to teraz - podobnie jak Gawrion - uważam go za człowieka reprezentującego osobowościową pustkę i chociaż, że takowa nie zasługuje nawet na krytykę, to dla mnie przestał on istnieć, nawet jako pustka - po prostu dla mnie już nie istnieje.  Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.