sobota, 9 stycznia 2010

PLATFORMA PUSTYCH KOLESI

Witam

Niniejszym - z krótkim komentarzem - przedstawiam skrót wywiadu, którego udzielił Janusz Palikot Anicie Werner (TVN 24) i Pawłowi Siennickiemu (Polska The Times) - wytłuszczenia moje.

"P T T: Ciekawe, jak wygląda teraz życie wewnętrzne w Platformie?
J. P. Co tu gadać, żyjemy w napięciu. Jest mniej spontanicznie, bardziej uważnie, ostrożnie.

- Więź między Schetyną a Tuskiem pękła nieodwracalnie?
- Oni się poskładają. Ale wszystkich bolało, jak Schetyna został skasowany z funkcji wicepremiera i szefa MSWiA. To się sklei, ale już innym klejem.

- Jakie Schetyna ponosi za to koszty?
- Schudł dość dużo. To akurat dobrze, bo był za bardzo utuczony.

- To była więc lekcja wychowawcza Tuska?
- Nie tylko dla Schetyny, również dla Nowaka. On poleciał za karę, bo był za blisko, a teraz musi się od dołu zbudować. Na razie jeszcze się nie pozbierał, bo to musi boleć. Dostał w zęby, nikt z tego łatwo nie wychodzi. Pewnie dostanie drugi, trzeci raz w zęby, czeka go jedna, druga operacja plastyczna. Znów wstanie, pobiega, poczyta i znów dostanie w zęby. I tak się stanie ileś razy, dopiero będzie z niego samodzielny polityk.

- A jaka to lekcja dla Schetyny?
- Tusk mu mówi tak: zawsze byłeś w cieniu, ale wygrywałeś wszystkie wybory, bo ja tak chciałem. A teraz musisz to zrobić sam. Wtedy możesz być szefem partii i premierem.

- A jak Schetyna tego nie zrobi?
- To się nie nadaje na przywódcę. Powiem brutalnie: tylko wtedy możesz dać sobie radę, gdy KREW I SPERMA ciekły ci po twarzy.

- Schetyna już się podniósł?
- Tak, wyszedł z traumy i jest w rozpędzie. Ale on był lepiej przygotowany do przyjęcia tego wszystkiego na klatę. Nowak jeszcze trochę się męczy, ale jemu też za chwilę przejdzie. Dajmy młodemu człowiekowi jeszcze te rundę. Wygra wybory na szefa regionu na Wybrzeżu, będzie miał wreszcie samodzielną rolę. Ale na oscarową rolę musi jeszcze poczekać.

- Przegraliście w komisji hazardowej.
- Za to Schetyna ponosi polityczną odpowiedzialność jako szef klubu. Ale naprawdę afera Gosiewskiego jest większa niż afera Drzewieckiego czy Chlebowskiego, co potwierdza odwołanie go z funkcji szefa klubu.

- To ciekawe, co pokażą billingi Schetyny?
- Nic, bo on jest tak przebiegły, bezwzględnie sprytny i UWAŻNY.


- Jacy? (w sensie kogo jak nie braci Kaczyńskich należy atakować - kj)
- Takiego Ziobrę można atakować, bo to jest zimny drań, związany z Rydzykiem, a Rydzyk to jest człowiek służący interesom rosyjskim w Polsce. Więc Ziobrę trzeba tępić, wypalić gorącym żelazem.

- Co to znaczy, że Ziobro to zimny drań?
- Największe wartości, jakie są dla Polaka: wiara, Matka Boska, rodzina, Kościół, on tymi wartościami posługuje się cynicznie w grze politycznej.

- Jakoś tego nie widać.
A gdzie jest rodzina Ziobry i inne cechy cnoty chrześcijańskiej? Szukałem dowodów jego homoseksualizmu, ale niestety nie udało mi się nic znaleźć.

- Ale co Panu do tego?
- Jak na niego patrzę, to widzę, że zachowuje się jak kobieta, nie jak mężczyzna. Nie wymaga to jakiejś szczególnej wiedzy psychologicznej. Jego usta, mimika, pewien rodzaj trzymania ręki, nawet chód, pośladki.

- Patrzy pan na pośladki Ziobry?
- Codziennie widzę go przecież w Sejmie."


STOP!

Nieraz dobrze poczytać sobie w sumie np. takiego szczerego wywiadu Janusza Palikota i tak głęboko zastanowić się: Ile razy w wywiadzie padły słowa dotyczące reformy Polski, dobra jej Obywateli, budowy dla niej Świetlanej przyszłości?

Wszystko obraca się wokół rozgrywek personalnych i kolesi oraz szukaniu haków na polityków opozycji... czyli wokół tylko i włącznie "władzy" jako takiej, jako kwintesencji wszelkich działań.

A MY, Polacy Nasza Ojczyzna? To pojęcia dla tych Panów abstrakcyjne!

Smutne...

Pozdrawiam

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD...

1 komentarz:

  1. Wypowiedzi Palikota nie sa smutne. One sa bardzo prawdziwe, one sa przemyslane, i skierowane do okreslonej grupy odbiorcow - zwolennikow PO. Duzo ich.
    Ciekawy jest fragment o "odpusczeniu" Kaczynskim. Czyzby zostali juz utemperowani? Wiele na to wskazuje.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.