wtorek, 15 maja 2012

Znów promocja zła w TVP!

Witam serdecznie

W swoim poście pt. "Mój Obywatelski List Otwarty do publicznej TVP z publicznym zapytaniem - szkic" napisałem m.in.:

""Pragnę w imieniu swoim i sądzę wielu moich wspaniałych Rodaków-Polaków wyrazić wielkie ubolewanie z powodu trwającej już od dłuższego czasu - a narastającą zdecydowanie po śmierci bł. Jana Pawła II  (...) i tragedii smoleńskiej (uzupełnienie - moje) – wstrętnej i szpetnej (...) promocji satanizmu, kabalizmu, okultyzmu, wróżbiarstwa, magii i czarów w różnym formacie i konfiguracji. Dosłownie wszędzie a już w  szczególności w popularnych serialach aż "poczerniało" od oczywistego szatańskiego zła, zła czystego w formie np. różnych przepowiedni, czarów, talizmanów, amuletów (...) Więc wyrażam ubolewanie i gorycz oraz ZDECYDOWANIE PROTESTUJĘ! Jak to jest, że Publiczna Telewizja Polska promuje okultyzm, wróżbiarstwo (uzupełnienie - moje)  i satanizm  w sposób oficjalny i nawet perfidnie prześmiewczo niby zgodny z prawem i artystycznym wyrazem (...) To szpetne "artystyczne" zło w czystej postaci dostrzegam i widzę m.in. w Was, Włodarze i Nadzorcy Polskiej Telewizji Publicznej. Wielokrotnie o tym pisałem na swoim autorskim blogu. Warto zajrzeć np. do treści takich jak: Morderczy księżycowy kamień - szalona promocja magii w TVP!, W TVP2 grasują okultyści albo jeszcze jacyś gorsi szaleni odmieńcy!. Wielokrotnie tez pisałem o Nergalu m.in. troszcząc się o jego cierpiącą obecnie i być może wiecznie duszę!: Gardząc szpetnym Nergalem przepraszam go, że nim gardzę..., Wszyscy ludzie Darskiego?.. cz.1, Wszyscy ludzie i wszystkie marki Darskiego?... cdn... (...) Aż nie chce mi się pisać do Was, ale muszę reagować na zło i BĘDĘ REAGOWAŁ ZAWSZE, GDY SIĘ POJAWI. BĘDĘ REAGOWAŁ JAWNIE A NIE - JAK WY - SKRYCIE TO ZŁO PROMUJECIE'".

Zgodnie z zapowiedzią odniosę się dzisiaj znów do serialu "M jak Miłość".  Zaczęło się od amuletu, czyli morderczego księżycowego kamienia przez który przecież chyba zginęła Hania Mostowiak (zapomniała go zabrać w podróż). Pisałem o tym w jednym z w/w postów. Wczoraj natomiast już jawnie w serialu wystąpiła wróżka i w sposób perfidnie, szatańsko szpetny przedstawiona została jako ta, która potrafi rzeczywiście przewidywać przyszłość i pomaga zrozumieć teraźniejszość. Jednocześnie przeprowadzony został z nią wywiad, w którym opowiedziała, że jej klientami są najczęściej kobiety i to młode.. Następnie dla jednej z bohaterek poczęła prawidłowo "wskazywać kartami" bliskich jej mężczyzn i wróżyć jej przyszłe kłopoty... Bohaterka serialu  - będąc wcześniej sceptyczna wobec tajemnych możliwości czarownicy - nagle zaczęła oczywiście w nie wierzyć...

Jednocześnie w tym samym odcinku (916) słusznie zostały skrytykowane sekty i przestrzega się przed nimi jako takimi, które często pozyskują swoich wyznawców również wśród młodych ludzi, w tym młodych dziewcząt.

Cała manipulacyjna perfidia promocji  okultyzmu i faktycznie szatańskiego (wróżkarskiego, okultystycznego) zła przejawia się właśnie w zestawieniu skuteczności, normalności i akceptacji wróżbiarstwa oraz postaci wróżki ze złem sekt..

Pozdrawiam

P.S.

1. Pragnę przypomnieć że zarówno w chrześcijaństwie jak i np. w judaizmie  wyklucza się w imię Pierwszego Przykazania wiarę w sprawczą moc różnych kart, kul, talizmanów i amuletów oraz innych "bożków zła", w tym słów wróżek albo innych współczesnych czarownic,

2. List otwarty do TVP cały czas jest w przygotowaniu,

3. Odnosząc się jeszcze do występującej osoby (aktorki?) wróżki w tym 916 odcinku należałoby zapytać: Ile TVP otrzymała zapłaty za reklamę "branży wróżbiarskiej" i od kogo? Przecież wszelkie porady wróżbitów czy też wróżek są płatne... Nieprawdaż? (też o to zapytam w swoim liście)
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

1 komentarz:

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.