poniedziałek, 24 lutego 2020

Cztery akapity do rządzących

Trzeba sobie jasno powiedzieć: opozycja będzie wszystko robiła, żeby obrzydzić obecnego prezydenta. Już jest fala zwykłego tzw. hejtu. Każdy ruch PiS-u jest na na cenzurowanym, każdy jej błąd jest wykorzystywany do ataku na A. Dudę.  Nie ważne są żadne merytoryczne dyskusje, nie ważne są twarde dane pokazujące, ile obecny rząd zrobił dla Polski. Totalna opozycja będzie atakować a kampania wyborcza będzie (już jest) brutalna. Na to sztabowcy A. Dudy winny być przygotowani, ale też przygotowani winni być ludzie z PiS-u, bowiem to, co robi partia rządząca przekłada się na poparcie lub nie obecnego prezydenta a ludzie mają krótką pamięć i nie są do końca w stanie ogarnąć tego co się dziej, a dzieje się źle.

Gest Lichockiej był maglowany przez kilkanaście dni. Czy ona nie potrafiła się powstrzymać, czy jej emocje sięgnęły zenitu a najgorsze są przecież działania oparte na emocjach.  Z tym, że to opozycja chce wzbudzić emocje wśród Polaków, bo dla niej jest to wygodne. Wtedy ludzie zapominają o kornetach i kierują się jedynie najświeższymi informacjami. Opozycja to wie i mimo, że przez 8 lat nie zrobili nic i doprowadzili do stanu, gdzie nasz kraj był przez nich określony jako "ch...uj, dupa i kamieni kupa". To było dawno a teraz jest już inna rzeczywistość, rzeczywistość dnia dzisiejszego.

Podobnie jest z tymi miliardami dla TVP. Wybrano najgorszy moment na przeforsowanie tej ustawy. Po co teraz? No chyba, że PiS boi się przegranej, ale tak nie można myśleć. Uważam, że prezydent A. Duda winien skierować tą ustawę do Trybunału Konstytucyjnego i czekać na jego wyrok i opinię. To by wytrąciło opozycji argument sprowadzający się do chorych na raka. I nic to nie daje, że rząd przeznacza na ochronę zdrowia ogromne kwoty i te kwoty rosną Do ludzi jednak przemawia  w wyobraźni ta kwota, którą - jak próbuje to robić skutecznie opozycja - można było przeznaczyć na onkologię.To bzdurny zarzut, ale opozycja wykorzysta wszystko, co niedobrego stanie się po stronie PiS-u.

Zwracam się więc do rządzących. Wstrzymajcie się z kontrowersyjnymi projektami ustaw. Rzućcie wszystko, aby tylko pomoc A. Dudzie w wygraniu wyborów. Nie można być łagodnym przy takiej opozycji. Merytoryka jest ważna, ale nieraz warto odpowiadać skutecznie na ataki zdrajców targowickich w taki sposób jak oni atakuję. 


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.