wtorek, 28 listopada 2023

Do kłamców nt. hybrydowego ataku na wschodniej granicy Polski!

Rosyjsko-białoruski hybrydowy atak na Polskę w postaci zorganizowanej inwazji nielegalnych imigrantów na naszą wschodnią granicę okazał się klęską. I tylko dlatego, że poprzedni rząd ZP (PiS) zdecydował się na wybudowanie muru na granicy z Białorusią, który był wyśmiewany przez KO, D. Tuska i całą ferajnę totalnych quasi celebrytów w postaci np. A. Holland czy B. Kurdej-Szatan. 

Dodam, że cała negatywna narracja totalnej opozycji wspieranej przez w/w czy też np. J. Ochojską oraz TVN, GW czy onet.pl okazała się kłamliwą i horrendalną bzdurą, po prostu kłamstwem. 

Oczywistym celem tego ataku na naszą Ojczyznę było zdestabilizowanie nie tylko Polski, ale całej UE a także tzw. wschodniej flanki NATO. 

Po wielu, wielu miesiącach Polsce ogólnie przyznano rację a budowę takich murów czy granicznych zasieków podjęły się też Litwa, Łotwa czy Estonia. 

Natomiast teraz W. Putin zdecydował się na taki sam atak na Finlandię, która dopiero od kwietnia tego roku jest członkiem NATO. W. Putin postanowił przetestować obronne możliwości nowego członka sojuszu, z którym granica lądowa wynosi aż 1313 km. Dla przykładu granica Polski z Białorusią wynosi 418 km a z Rosją poprzez obwód królewiecki 210 km. 

Dziś Rząd Finlandii zdecydował, że cała granica z Rosją zostaje zamknięta. Imigranci napływający w stronę Finlandii przez Rosję nie będą mogli przekroczyć wschodniej granicy i składać podań o azyl. Przez granicę fińsko-rosyjską dopuszczalny będzie tylko przewóz towarów.

"Rząd podjął decyzję o ostatecznym zamknięciu całej wschodniej granicy w związku z napływem migrantów z krajów trzecich, w odpowiedzi na „zorganizowane działanie państwa rosyjskiego zmierzające do wywarcia wpływu” - podkreślił premier Petteri Orpo na konferencji w Helsinkach. Decyzja o zamknięciu całej granicy, w tym ostatniego otwartego dotąd przejścia na dalekiej północy w Laponii, w kierunku na Murmańsk (ok. 250 km od granicy), wchodzi w życie w nocy ze środy na czwartek i będzie obowiązywać przez dwa tygodnie (...) Według władz Finlandii napływ przez Rosję nielegalnych imigrantów z krajów trzecich jest operacją hybrydową. W ostatnich tygodniach przez fińską granicę łącznie przeszło ponad 800 osób [1]. Nie poinformowano o liczbie incydentów na granicy oraz o liczbie odesłanych nielegalnych migrantów.  

Doprawdy. Jest coś nienormalnego w tym, że w Polsce premierem ma zostać ponownie zwolennik resetu z Rosją, D. Tusk - histeryczny krytykant pomysłu budowy muru na granicy z Białorusią i zaklinacz rzeczywistości opowiadający na dzień przed agresją Rosji na Ukrainie, że taki atak nie grozi Ukrainie. 

Ale...warto przytoczyć jego słowa z dzisiaj, które wypowiedział w kontekście protestów polskich przewoźników na granicy z Ukrainą: "To jest skandal, bo nawet w takiej sprawie jak protest kierowców, oni narażają nasze fundamentalne interesy, relacje z Ukrainą, Rosją, Europą na szwank" [2].

Jak widać i słychać to u D. Tuska sentyment do putinowskich  "braci Moskali" tkwi w jego łepetynie cały czas i aż strach się bać jego powtórnego premierowania. Natomiast gaworząc o stosunkach z Europą ma na myśli zapewne przede wszystkim Niemcy.Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

1 komentarz:

  1. Za Tuska Polska Niemiecko -Ruska .....zróbmy wszystko żeby niedoposcic tego człowieka do władzy..... Jestem jak najbardziej za Pana słowami czytam i wszystko jest prawdą niewiem tylko jak można dotrzeć do młodych ludzi (i nie tylko)którzy mają klapki na oczach i niestety media które zatajają prawdę wpajając naszym rodakom stek bzdur ....jak to zatrzymac?? ten proces żeby niestalo się najgorsze gdy zacznie rządzić Tusk ze swoją ferajną naszym Krajem ....czy my napewno będziemy jeszcze Polska ???myślę że Tusk jest zakłamanym i bezwzględnym człowiekiem który wykona każde polecenie wydane odgórnie z Brukseli nawet sprzedając nas Polaków i nasz Kraj jak by to podsumować ...Po trupach Tusk dąży do celu!!!!

    OdpowiedzUsuń

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.