środa, 24 lutego 2010

Czy Radek Sikorski odejdzie z PO?

Witam

Krótko:

EPIZOD I

AKCJA
Wypowiedź Tadeusza Adamusa, radnego PO i wiceprzewodniczący rady miasta w Tomaszowie Mazowieckim skierowana do lokalnej dziennikarki o nie heteroseksualnej orientacji, która krytykowała poczynania radnego: "(Pani-dop. kj) Artykuł przekonuje mnie jeszcze do jednej rzeczy. Parytety to porażka, bo trzeba myśleć głową, a nie jajnikami". (Źródło)

REAKCJA
Radny T. Adamus nie jest już w PO. Za użyte sformułowanie "trzeba myśleć głową, a nie jajnikami" i pod naciskiem partyjnej góry T.Adamus, jeden z założycieli PO w Tomaszowie Mazowieckim, złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. (Żródło: j.w.)


EPIZOD II

AKCJA
Wypowiedź Radosława Sikorskiego w dniu 22.02.2010 (pokazana w Wiadomościach TVP)  odnosząca się do sytuacji Polaków na Białorusi i będąca odpowiedzią na głosy krytyki wobec działań w tym obszarze prowadzonych przez Niego Samego. Powiedział mniej więcej tak:  W sprawie Białorusi trzeba myśleć (myślę) głową a nie... inną częścią ciała (inną głową).  (brak zapisu video na stronach TVP pokazującego Wiadomości tego dnia z godz. 19.30 - sic!).

REAKCJA
Raczej przemilczanie (oprócz informacji z wypowiedzi Pani Jakubiak) tej wypowiedzi przez media, żadnej reakcji PO ani Sikorskiego (sic!).


WYPOWIEDŹ W. WASZCZYKOWSKIEGO

""Minister(Sikorski - dp. kj) się radykalnie zmienia, kiedy gasną światła, a kamery przestają rejestrować. W rzeczywistości jest bardziej prostolinijny, a nawet brutalny i wulgarny dla współpracowników (..) Bywałem w takich sytuacjach z Radkiem Sikorski, że zupełnie nie wiedziałem, jak odpowiedzieć. Wiele razy czułem się gorzej niż niezręcznie ze względu na dość prymitywny sposób prowadzenia rozmowy". (Żródło) 


PODSUMOWANIE

Ciekawe, czy słowa Pani E. Jakubiak mówiące o tym, że "za eleganckim brytyjskim garniturem nie ma nic z elegancji brytyjskiego konserwatysty. Jest ostentacyjne chamstwo"  nie są czasem bardzo bliskie prawdy.

A może Pan Radosław Sikorski  okaże się człowiekiem honoru i złoży rezygnację z PO (a tym samym z funkcji ministerialnej)? A może nakłonią go do rezygnacji, jak w przypadku radnego,  partyjni koledzy?

Pozdrawiam


ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.