wtorek, 2 lutego 2010

Oszołomy kontra Antyoszołomy - strategia wyborcza PiS

Witam z przymrużeniem oka

Mam propozycję na hasło wyborcze PIS:

Kontratak PiS-owskich ANTY-OSZOŁOMÓW! OSZOŁOMY POKONANE! (ewentualnie: oszołomy martwe lub oszołomy nie żyją)

Uzasadnienie:

1. W świadomości większości młodych Polaków skutecznie zostało zakodowane, że PiS i zwolennicy PiS to jednoznacznie OSZOŁOMY (budowa i kreacja świadomości marki jaką jest PiS zakończyła się sukcesem). Sądzę, że żadne zabiegi marketingu politycznego użyte w strategii wyborczej PiS, aby zmazać ten wykreowany poprzez PR i skuteczną socjotechnikę stereotyp nie będą wystarczająco skuteczne, ale warto spróbować i to dostatecznie "ostro".

2. Więc Ci wyborcy PiS, czyli tzw. stały elektorat jest na to uodporniony... a celem jest pozyskanie nowych rączek do głosowania. Stałych wyborców się nie zmieni kreując strategię tylko na nowych odbiorców/konsumentów/wyborców.

3. Strategia wejścia nowego produktu NA RYNEK jakim jest ANTY-OSZOŁOM oczywiście musi być dopracowana w najdrobniejszych szczegółach (ewentualnie służę pomocą): badania marketingowe, określenie strategii (frontalna, szarpana, naśladownictwa), itd.

4. Zalety ANTY-OSZOŁOMA

- świeżość i innowacyjno-zaskakujacy charakter produktu, zwracający uwagę (efekt nowości - impulsywnego zakupu) i wszystko to, co jest z tym związane,

- efekt autoironii (bez szerszego tłumaczenia),

- częściowa likwidacja, neutralizacja lub przekształcenie w satysfakcję dysonansu powyborczego (odsyłam do: http://krzysztofjaw.blogspot.com/2009/07/jak-wyjsc-z-tego-z-twarza-rady-dla.html),

- (...),

- i najważniejsza, znaczeniowa: po ciężkiej walce (którą trzeba wykreować medialnie) - oszołomy w PiS-e padły trupem! (można urządzić medialny spektakl pogrzebu) - uzyskanie efektu halo (ang. halo effect), tzn. stała się rzecz w PiS-e pozytywna dla dotychczasowych anty-oszołomów (PO) więc PiS jako całość stał się pozytywny (lub staje)... (...),

5. Pierwsze hasło wyborcze: ODDAJ BABCI DOWÓD! - DZIĘKI NIEJ ŻYJESZ (efekt emocjonalny manipulacji poprzez strach i jego negatywne konotacje- wcześniej wojna i śmierć oszołomów - teraz: żyję dzięki babci oszołomce! (+ efekt wdzięczności za to życie dla oszołomów)

- (....)


Pozdrazawiam

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.