środa, 4 sierpnia 2010

Apel do wszystkich klientów GRUPY ING, dla których Polska jest Najważniejsza!

Witam

Cały czas jestem zbulwersowany wypowiedzią Marka Kondrata na Przystanku Owsiaka. Sądzę, że i śpiewający aktorzy winni być zbulwersowani ponieważ Marek Kondrat wypowiadał się o piosence aktorskiej w sposób chamski i pogardliwy... (o tym zresztą napiszę jeszcze).

W związku z tym napisałem apel, który po dyskusji na BM24 postanowiliśmy przedstawić jako mój z poparciem oczywiście forumowiczów i portalu BM24 (sądzę, że również wielu forumowiczów niepoprawnych, s24 czy blogpressie a może całe fora... mają podobne do mojego zdanie... a jeżeli inne, to zapraszam do dyskusji).

Oto jego treść (jeżeli Ktoś z Was chciałby cos dodać to oczekuję propozycji)

Szanowni Polacy, dla których Polska jest Najważniejsza!

Podczas Przystanku Woodstock, polski Celebryta - niejaki Marek Kondrat - od lat wykorzystywany jako "twarz reklamowa" Grupy ING (dzięki czemu jest z nią niemal całkowicie identyfikowalny), wypowiedział następujące słowa:

"Polska nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest nasze życie. Bo ono jest jedno. Jeżeli będziemy zadowoleni z życia, to Polska też na tym zyska"!

Oznaczają one - ni mniej ni więcej - niż stwierdzenie braku szacunku oraz nawet pogardę tego Pana wobec Nas Wszystkich, dla których Polska jest jednak Najważniejsza! Ponadto tą wypowiedzią Pan Marek Kondrat gloryfikuje hedonistyczne postawy wśród polskiej młodzieży i neguje patriotyzm, poszanowanie tradycji a nawet propaguje wśród nich postawy egoistyczne wobec innych, w tym swoich najbliższych, np. dzieci czy rodziców.

Jako, że Pan Marek Kondrat jest jednoznacznie utożsamiany z Grupą ING możemy również domniemywać, że podobną postawę wobec Polski reprezentuje owa Instytucja Finansowa.

W związku z powyższym (do czasu zerwania przez Grupę ING współpracy z Panem Markiem Kondratem) APELUJEMY do Was Drodzy Rodacy, dla których Polska jest - zawsze była lub stała się taką ostatnio - NAJWAŻNIEJSZA!

Jeżeli w jakikolwiek sposób macie styczność z firmą Grupa ING w Polsce to APELUJEMY O REZYGNACJĘ Z JEJ USŁUG, a jeżeli to niemożliwe to maksymalne zmniejszenie ilości oraz wartości dokonywanych przez Państwa - poprzez instytucje finansowe z grupy ING - wszelkich transakcji finansowo-walutowych.

Zwracamy się też z prośbą o dokonanie przez Państwa ewentualnych zmian alokacji zainwestowanych w Grupie ING prywatnych aktywów finansowych. Dotyczy to zwłaszcza lokat bankowych, jednostek funduszy inwestycyjnych czy też - w szczególności - ubezpieczeń w ramach tzw. II filaru (OFE) i ubezpieczeń na życie i dożycie (często nazywanych III filarem).

Bylibyśmy również wdzięczni z rezygnacji przez Państwa z wszelkich oferowanych przez Grupę ING produktów i finansowych usług doradczych kierowanych przez poszczególne firmy z Grupy ING zarówno dla osób fizycznych (klientów indywidualnych), jak i osób prawnych (firm i instytucji).

W obecnej sytuacji wydaje się też celowym prowadzenie przez Nas Wszystkich szerokiej akcji uświadamiającej obłudę i fałsz Grupy ING: wśród naszych przyjaciół i znajomych. Idealną sytuacją byłoby również doprowadzenie do wytworzenia u Polaków - dla których Polska jest Najważniejsza - negatywnego a'priori postrzegania wszystkich firm z Grupy ING a także tych, które z Grupą ING współpracują!

Mamy również nadzieję, że Nasz Protest usłyszą nasi Rodacy mieszkający poza granicami naszego kraju i swoim zagranicznym przyjaciołom opowiedzą, ze tak naprawdę całą na świecie Grupę ING nie obchodzi jakiej narodowości i z jakiego kraju jest jej klient a najważniejszym celem jest tylko obracanie jego ciężko zarobionymi aktywami finansowymi. Sądzę, że również w innych krajach znajdują się ludzie, dla których ich Ojczyzna jest Najważniejsza a nie tylko egoistycznie Oni sami.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że celem działania każdej niemal instytucji finansowej (jak i niemal każdej firmy) jest osiągnięcie krótko i długoterminowego zysku. Pozwala on na przetrwanie i rozwój tych firm. Niemniej koniec XX wieku i początek XXI uświadomił firmom, że sam zysk jest koniecznym, ale niewystarczającym czynnikiem sukcesu na rynku. Równie istotnymi (a może i bardziej) czynnikiem determinującym owy sukces są również wartości, którymi firmy kierują się w swojej działalności, takie jak: etyka, kultura organizacyjna czy pozytywny wizerunek firmy w oczach interesauriuszy (tzw. otoczenia bliższego - w tym klientów, partnerów i samych pracowników firm, jak i dalszego). Większość dobrych firm a tym bardziej instytucji finansowych stosuje już w swoim działaniu zasady tzw.: "Corporate Governance" (ładu korporacyjnego), który w swoim szerokim zakresie obejmuje również relacje zewnętrzne z obecnymi i potencjalnymi ineresariuszami firmy a także zasady tzw.: " Corporate Social Responsibility" (społecznej odpowiedzialności biznesu), do której możemy zaliczyć właśnie respektowanie i szanowanie wartości reprezentowanych przez obecnych lub potencjalnych interesriuszy firmy. Widocznie Grupa ING - wykorzystując do swojej promocji osobę Marka Kondrata zdolnego do szydzenia z wartości, którymi kieruje się w życiu znaczna część Polaków - do takich firm nie należy!

Mamy oczywiście nadzieję, że jesteśmy w błędzie o wypowiedź Pana Marka Kondrata jest tylko jego prywatną opinią.

Niestety w życiu prywatnym jak i publicznym bierze się odpowiedzialność za swoje czyny a jeżeli Grupa ING zdecydowała się na promowanie swojej marki i firmy poprzez postać Pana Marka Kondrata to również bierze za jego wypowiedzi odpowiedzialność. Wspomnieliśmy, że zarówno osoba ta jest jednoznacznie kojarzona z Grupą ING, jak i Grupa ING z Markiem Kondratem (tutaj ciśnie się na usta spóźniona rada dla M. Kondrata - trzeba było dalej zostać li tylko aktorem... artyście sensu stricte wolno dużo więcej).

Rozumiejąc dysonans pokondratowy, jaki mógł się pojawić w całej Grupie ING (zarówno wśród kierownictwa, jak i szeregowych pracowników, dla których wielu zapewne Polska też jest Najważniejsza) oraz mając cały czas nadzieję, że reprezentuje Ona jednak inne stanowisko niż ten Pan...

... domagamy się od Grupy ING zerwania współpracy z Panem Markiem Kondratem... i odcięcia się całkowitego od jego osoby poprzez publiczne (w gazetach i mediach wizyjnych) przeproszenie Nas (tych przynajmniej 8 milionów, dla których Polska jest Najważniejsza) za jego haniebną wypowiedź podczas Przystanku Woodstock organizowanego przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka!

Pozdrawiam

P.S.

Kochani. Organizuję grupę na FB: Antypolskie ING - Marek Kondrat Bankomatem. Niestety nie jestem grafikiem a potrzebuję jakiegoś obrazka na tablicę. Po dyskusji na BM24 padła propozycja i stwierdzenie, że "życie nie jest jedno" ponieważ wielu ludzi wierzy w reinkarnację... I stwierdziliśmy, że Marek Kondrat w nowym życiu będzie... BANKOMATEM!. I oczywiście popuściliśmy wodze fantazji jak On by wtedy wyglądał... może... jako wypluwający z ust banknoty po przejechaniu mu kartą humorystycznie w rowku międzypośladkowym? Ciekawe jak taki rysuneczek mógłby wyglądać? Może ktoś ma pomysł i potrafi to graficznie przedstawić?

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.