piątek, 13 sierpnia 2010

Monopol medialny zsowietyzowiałych PO-wców! Nam zostaje a'la konspiracja!

Witam

Nowy Pan Pałacu znów Namiestnikowskiego, niejaki B. (k...) podpisał dziś ustawę, o której PO marzyło od momentu objęcia władzy w 2007 roku. Na drodze Polskiej Zjednoczonej Partii WSIo Obywatelskiej do partyjnego zagarnięcia mediów publicznych stał zawsze śp. Prezydent Lech Kaczyński. Jego już nie ma a ostatni bastion tych resztek wolnych i niezależnych od rządu mediów za dwa tygodnie zostanie wrogo przejęty przez antybraci sowiecko-unijnych reprezentowanych przez Donalda Strachliwego i WSI-owego Bronka Myśliwego!

Sytaucja w Polsce stanie sie więc wręcz kuriozalna. Niedawno pisałem: "Mało tego! Senatorom PO udało się jeszcze (...) przegłosować, że rząd może wprowadzic do Rad Nadzorczych mediów publicznych po dwóch (a nie po jednym) swoich przedstawicieli. I tak to PO "wywalczyła odpolitycznienie" mediów publicznych(...) Zmienią się władze TVP i wszystkich innych mediów finansowanych z naszych, Polaków pieniędzy. PO będzie miała w swoim ręku lub tylko przychylne wobec siebie wszystkie telewizje w Polsce, większość rozgłośni radiowych oraz prasy drukowanej! Pełny monopol medialny! Tego nie ma chyba nigdzie w krajach tzw.: "demokratycznych". To jakieś kuriozum, marzenie Goebbelsa i Stalina, marzenie wszystkich totalitarystów: mieć monopol na "przekaz informacji" dla pospólstwa. Oglądam więc (...) Wiadomości TVP z przeświadczeniem, że za kilka dni nie będzie sensu ich oglądać... będą - podobnie jake Fakty czy Wydarzenia - "przekaziorem" jedynie słusznej, słonecznej polityki PO a Prezydent będzie kreowany na generalissimusa Nowych Czasów... Afery hazardowej nie było, tragedii smoleńskiej nie było, Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatnio... bo tak będą krzyczeć ekrany telewizorów i głośników radiowych na każdych kanałach... tymi zdaniami i obrazkami "kłuć" w oczy będą gazety..."

We współczesnym świecie ten kto włada mediami faktycznie ma władzę nad dużą częścią (o ile nie większością) ludzi, którymi - w epoce wszechobecnego propagandowego królowania przekazu medialnego - łatwo sterować i nimi manipulować. Niestety media a szczególnie przekaz wizyjny stały się obecnie bronią w walce o władzę, hipnotyzerem i dla wielu jedynym źródłem informacji, niemal największym "autorytetem" wytyczającym kierunki postępowania w życiu i kierunki myślenia.

Przykre... ale dotyczy to nie tylko Polski, ale chyba większości krajów na świecie i ich mieszkańców... Tylko, że w Polsce już nie będzie ani jednej (oprócz katolickich, np. tv-trwam.pl i inne czy internetowych, jak. np.: polityczni.pl, fronda.tv i inne) ogólnopolskiej telewizji opozycyjnej. Zostaną jeszcze Gazeta Polska, Gazeta Warszawska i inne pomniejsze gazety drukowane, część niezależnych rozgłośni radiowych (jak np.: niepoprawneradio, fora i platformy internetowe (w tym youtube)  oraz blogerzy i grupy społecznościowe. Tyle tylko,  że zasięg owych mediów tradycyjnych jest jeszcze bardzo mały a poza tym są one przedmiotem niewybrednych ataków, krytyki i insynuacji artykułowanych przez rząd, spec-służby oraz media usłużne III RP. W przypadku zaś "sfery internetowej" coraz częściej spotkać można tam przejawy cenzury a rząd być może będzie kontynuował próby "ograniczenia wolności przekazu internetowego".

Innym zapewne zjawiskiem będzie postępujące egzystencjalne skundlenie części do niedawana opozycyjnych dziennikarzy... Tutaj nie chcę oceniać tego zjawiska... napisano juz wiele na ten temat na forach i blogach...

Tym bardziej trzeba doceniać powstające inicjatywy, które (w miarę możliwości i dostępnych środków)  w jakikolwiek sposób starają się docierać z prawdą i niezależną informacją do coraz większej grupy Polaków. Nie zawsze w formie uznanej mainstreamowo za profesjonalną, ale zawsze z treściami, których próżno szukać w oficjalnych "czerskich przekaziorach".

Od kilku już lat portal niepoprawni.pl publikuje na swoich łamach w formacie pdf "Biuletyny", które można ściągnąć na swój komputer, wydrukować i przekazywać ludziom nie mającym dosępu do internetu. Przedstawiają one opinie i teksty blogerów, komentatorów, sympatyków portalu oraz jego radakcji. Ostatni taki Biuletyn przedstawiam poniżej (wystarczy kliknąć, by przejść do formatu pdf i wydrukować - inne biuletyny, w tym archiwalne, można znaleźć w zakłdace: Czytaj/Biuletyny portalu niepoprawni.pl):


Podobną, aczkolwiek trochę inną w formie, oddolną inicjatywę podjęli niedawno blogerzy, sympatycy i kometatorzy portalu Blogmedia24.pl, którzy wydali już trzy numery swojego "Serwisu BM24" oraz jeden specjalnie skierowany do rolników. Ostatni taki Serwis przedstawiam poniżej a dodatkowo jeszcze serwis specjalny dla rolników (również wystarczy kliknąć, by przejść do formatu jpg i wydrukować - inne biuletyny, w tym archiwalne, możzna znaleźć w zakładce: interwencje/zbiór tekstów-serwisy BM24 portalu blogmedia24.pl):

Sądzę, że tego typu inicjatywy, które choć trochę łamią monopol "oficjalnego" PO-wego przekazu medialnego są w obecnym czasie warte promowania.

Tak na marginesie. Jakże to przypomina konspiracyjną działalność w latach Stanu Wojennego i całych lata 80-tych... a może też odświeży pamięć obecnych jaśnie nam panujących zaprzańców opozycji lat 70-tych? - wszak Oni też tak drukowali i kolportowali swoje "bibuły" (trochę w innych warunkach i przy pomocy innych środków technicznych, ale cel był identyczny: docierać z prawdą do ludzi z ominięciem wtedy oficjalnie panujacych sowiecko-prlowskich ciemiężycieli - o ironio historii (sic!)).

Zdaję sobie sprawę, że z pewnością nie wyczerpałem listy powstających, niezależnych i opozycyjnych wobec obecnej, totalitarnej władzy,  inicjatyw aktywnych Polaków i ich grup. Jeżeli znacie inne to również zachęcam do promowania ich na swoich blogach! A może macie jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam serdecznie

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.