poniedziałek, 2 października 2023

Co zamierza PiS jak wygra wybory? (1- wstęp)

Dzisiaj zakończyłem pisanie o D. Tusku i ogólnie o totalnej opozycji. Wszystko wiemy, więc po co się powtarzać i "kopać z koniem". Nic nowego nie wymyślą, bo po prostu uruchomione już zostały wszystkie siły wewnętrzne i zewnętrzne, aby obalić PiS. No chyba, że mu lub jego akolitom jeszcze jakąś kolejną bzdurę wymyślą w Niemczech i w Brukseli, i trzeba się będzie do tego odnieść. 

Od jutra (niestety dopiero późnym wieczorem) i przez kilka następnych dni pokażę, co PiS zamierza zrobić dla Polski i Polaków wtedy, gdy wygra wybory, w co osobiście wierzę w 100%.

Teksty będą oparte na programie PiS pod nazwą: "Bezpieczna Przyszłość Polaków - PROGRAM PIS", który można sobie samemu ściągnąć ze strony internetowej partii: https://pis.org.pl/dokumenty 

Dokument liczy 300 stron więc z pewnością nie każdy go przebrnie i choć propozycje zaczynają się od strony 143 (tyle zajęło przypomnienie tego, co dotychczas zrobiono - warto sobie odświeżyć pamięć) to i tak to około 150 stron. 


A są tam takie smaczki jak ten, że PiS zapewni każdemu uczącemu się osiemnastolatkowi możliwość odbycia w szkole bezpłatnego kursu na prawo jazdy. 

Kapitalna propozycja dla młodych ludzi. Kiedyś nawet za komuny już tak było, ale tylko dla wybranych techników, np. Technikum Samochodowego. Nawet ja skorzystałem, choć kończyłem Technikum Mechaniczne, ale szkoły się porozumiały i tak w piątej klasie za darmo skończyłem kurs na prawo jazdy w 1988 roku. Wtedy były inne czasy, ale dziś konieczna mobilność i posiadanie samochodu jest powszechne, więc takie rozwiązanie naprawdę jest kapitalne dla dzisiejszych osiemnastolatków. 

Takich mało niestety nagłośnionych - w ferworze emocji kampanijnych - propozycji jest bardzo wiele, stąd postanowiłem go gruntownie przeczytać i przedstawić wybrane planowane zamierzenie wedle mojego subiektywnego wyboru. 

Natomiast proponuję Państwu, aby każdy ten program samodzielnie przeczytał. Naprawdę warto, bo autorzy programu naprawdę proponują dobre działania dla Polski i Polaków na wiele, wiele lat do przodu. 

Skończmy z niepotrzebnymi emocjami a spójrzmy na realne propozycje, które PiS spełni na pewno, co już udowodnił przez wszystkie swoje osiem lat rządów. 


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

1 komentarz:

  1. WSZYSCY!
    Serdecznie wszystkich przepraszam, ale ze względów zawodowych nie będę w stanie dzisiaj opublikować zapowiadanej kolejnej części tekstu na temat tego, co PiS zamierza zrobić po wygranych wyborach. Po prostu czasowo jest to awykonalne. Tekst ukaże się jutro i postaram się, żeby był opublikowany we wczesnych godzinach popołudniowych.
    Pozdrawiam
    Krzysztof Jaworucki

    OdpowiedzUsuń

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.