niedziela, 13 marca 2022

Odebrać proputinowcowi G. Schröderowi - byłemu doradcy Ringier AG - Orła Białego!


Mówiąc szczerze to z zaskoczeniem przyjąłem fakt, iż były lewacki i antypolski kanclerz Niemiec Gerhard Schröder przez 17 lat (od 2005 roku), czyli od momentu zaprzestania swojej funkcji państwowej był doradcą koncernu medialnego Ringier AG, który poprzez szwajcarsko-niemiecką spółkę Ringier Axel Springer Media AG jest właścicielem i wydawcą takich polskojęzycznych czasopism jak: „Fakt”, „Newsweek” a także niestety też polskojęzycznego portalu internetowego "Onet.pl". 

Dotychczas sądziłem, że wystarczała mu jedynie przyjaźń z bandytą W. Putinem, która była scementowana szefowaniem w radzie dyrektorów w rosyjskim koncernie naftowym „Rosnieft” i pełnieniem stanowiska w radzie nadzorczej kontrolowanego przez Rosjan konsorcjum Nord Stream, budującego gazociągi Nord Stream I i Nord Stream II. Ostatnio też kandydowaniem na stanowiska w radzie dyrektorów "Gazpromu". 

Okazuje się, że jednak nie. Ten jeden z najważniejszych prorosyjskich lobbystów na świecie, oddany przyjaciel i piewca W. Putina zajmował się jeszcze proniemiecko-prorosyjską propagandą i manipulacją medialną na całym świecie, w tym oczywiście w Polsce. 

Czyż zatem możemy się dziwić, że np. taki "onet.pl" czy "Newsweek" przez lata forsowały i "ocieplały" na swoich łamach politykę kojarzoną z kondominium niemiecko-rosyjskim pośrednio wynikającym z Paktu Ribbentrop-Mołotow? Czyż zatem nie słusznym jest nazywanie tych mediów jako niemal "niemieckie szczekaczki i gadzinówki" bardzo podobne np. do niemieckiego, ale polskojęzycznego wojennego „Gońca Krakowskiego” we współczesnym wydaniu? Czyż zatem możemy się dziwić, że te media zawsze wspierały obecną totalną opozycję a szczególnie - wedle mnie - antypolską i proniemiecką PO? 

Temu nie możemy się dziwić, skoro nad tymi tytułami swoją pieczę sprawował Gerhard Schröder, który - o zgrozo - w czasie rządów D. Tuska otrzymał m.in. dwa ważne polskie odznaczenia: Medal Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego w 2000 roku oraz najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej nadawane za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej, położone zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie wojny - Order Orła Białego w 2002 roku. 

Szanowny Panie Prezydencie RP! Może w końcu teraz, biorąc pod uwagę jego postawę wobec wojny ukraińsko-niemieckiej i ogólnie antypolskiej, nadszedł czas na odebranie Gerhardowi Schröderowi Orderu Orła Białego!?

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.