wtorek, 22 grudnia 2009

SKANDAL! POLSKA BEZ KRYZYSU CHCE KRYZYSOWO WSPOMÓC BANKI!

Witam

Jak podaje onet.pl.: "Komisja Europejska zatwierdziła polski program dokapitalizowania instytucji finansowych, mający na celu utrzymanie stabilności polskiego sektora finansowego w dobie kryzysu finansowego - poinformowała KE w poniedziałek komunikacie prasowym. Chodzi o polski plan, by objąć gwarancją do wysokości 100 proc. zwiększenie funduszy własnych w postaci akcji uprzywilejowanych lub podporządkowanych instrumentów dłużnych tych instytucji finansowych, które nie są w stanie pozyskać koniecznego kapitału na rynku. Rozwiązania takie przewiduje rządowy projekt ustawy o rekapitalizacji niektórych instytucji finansowych, który czeka na uchwalenie przez Sejm. KE zaznacza, że z przewidzianego w nim programu będą mogły skorzystać wszystkie banki i zakłady ubezpieczeń (polskie lub należące do kapitału zagranicznego) mające siedzibę w Polsce. Ma być on dostępny zarówno dla instytucji finansowych zasadniczo stabilnych finansowo, jak i tych znajdujących się w trudnej sytuacji".
(http://biznes.onet.pl/ke-zgoda-na-polski-program-dokapitalizowania-insty,18543,3102527,1,news-detal)

Szykuje się następna hucpa i ograbianie Polski przez międzynarodowe instytucje finansowe. A Platforma Obywatelska kolejny raz udowadnia, że dla niej polskie, narodowe interesy to tylko wyświechtany, PR-owy slogan i tak naprawdę losy Polaków są m obce!

Zauważcie! Według narracji D. Tuska i rządu PO w Polsce tak naprawdę nie ma kryzysu! Jesteśmy zieloną wyspa na tle Europy, ba! całego zachodniego świata kapitalistycznego (raczej socjalistycznego!).

Stąd polski rząd nie widział potrzeby dokapitalizowania polskich przedsiębiorstw i nawet chwalił się tym, że postępując inaczej niż cały świat (czyli nie pompując środków pomocowych w gospodarkę, co np. chciał PiS) wykazał się lepszym rozumieniem źródeł obecnego kryzysu światowego i "nic nie robiąc" zrobił dla gospodarki lepiej niż inni (sic!).

Stąd pakiet antykryzysowy przyjęty przez rząd okazał się w sumie wielką rządową klapą, bo tak naprawdę - jak twierdzą sami przedsiębiorcy - w żaden tak naprawdę sposób im nie pomaga a skorzystanie z niego jest "usiane" gąszczem biurokratycznych uwarunkowań - trudnych do spełnienia.  Ja, jako też przedsiębiorca, mogę tylko sparafrazować w odniesieniu do owego pakietu powszechne stwierdzenie, że "aby w Polsce się leczyć trzeba być zdrowym" - aby "skorzystać" z dobrodziejstw polskiego pakietu antykryzysowego trzeba być dobrą firmą, której kryzys w żaden sposób nie dotknął....

Stąd polski rząd nie walczył o polskie stocznie a niechęć Komisji Europejskiej do pomocy polskiemu przemysłowi stoczniowemu była - wobec udzielnej  powszechnie pomocy dla różnych firm np. we Francji czy Niemczech -  zadziwiająca i moim zdaniem kwalifikuje się jako "sabotaż" wobec Polski. Niedługo prawdopodobnie, ze względu na kryzys i brak pomocy od Państwa i KE, upadną największe w Polsce zakłady chemiczne w Policach!

Ale w Polsce są "równi" i "równiejsi". Ci równiejsi to międzynarodowe instytucje finansowe. Dla naszego rządu jest oczywistym, że w stosunku do nich KRYZYS FINANSOWY W POLSCE JEST i trzeba im pomóc!

Jest to skandal i dla mnie kolejny powód, że zarówno D. Tusk jak i "magic" Vincent Rostowski winni jak najszybciej stanąć przed Trybunałem Stanu!

No bo jak to jest!  Chce się pompować pieniądze polskich podatników (do 100% planowanego zwiększenia funduszy własnych!!! - to niczym darowizna Polski dla tych instytucji!) na wsparcie niepolskich instytucji, które swoimi działaniami w ostatnim okresie po prostu okradały naszą Ojczyznę! Agresywna gra na kursie polskiej waluty w połączeniu z  - mającymi charakter "oszukańczych" - asymetrycznymi opcjami walutowymi (czerwiec 2008 - marzec 209)  mogły spowodować według różnych szacunków wyprowadzenia z Polski d 50 do 150 mld złotych (a dodając do tego kategorię utraconych zysków polskich firm, koszty bankructwa to kwoty te mogą okazać się wyższe!). I to wszystko przy biernej postawie naszego rządu i niejasnej roli takich panów jak np. K. Marcinkiewicz czy C. Stypułkowski. Największymi "agresorami" byli w tym czasie (i nadal są): J.P.Morgan, Goldman Sachs, UniCredito (i jego ramię w Polsce PKO SA wówczas kierowana przez przyjaciela Donalda Tuska Pana J.K. Bieleckiego)

Po tym wszystkim Polska ma zamiar jeszcze uniżenie darować tym instytucjom NASZE PIENIĄDZE!.  To hucpa i skandal, który winien doprowadzić d upadku rządu PO!

A temat ten winien znaleźć się dzisiaj na pierwszych stronach gazet i czołówkach innych mediów!

Pozdrawiam

P.S. Pragnę jeszcze zwrócić uwagę na to, że: "Pomoc ma być dostępna zarówno dla instytucji finansowych zasadniczo stabilnych finansowo, jak i tych znajdujących się w trudnej sytuacji". To już zakrawa na kpinę! Polska wspomoże nawet te instytucje finansowe, które są w dobrej kondycji finansowej! To po prostu się "w pale nie mieści"!

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.