piątek, 2 października 2015

Kolejny skandal TVP1 związany z "zapisem" na Prezydenta A. Dudę!

Krótko...

Już wiele napisano o całkowitej służalczości programu informacyjnego "Wiadomości" w TVP1 wobec obecnego obozu rządzącego i jego skrajnej stronniczości w prezentowaniu a raczej pomijaniu aktywności Prezydenta A. Dudy. Wiele można się dowiedzieć na ten temat z "Raportu z mainstreamowego studia - wrzesień 2015" autorstwa M. Strzymińskiego, który prezentuje przekaz informacyjny w programie TELEWIZJI PUBLICZNEJ w TVP1  oraz "Faktów" w stacji prywatnej TVN. Serdecznie polecam jego lekturę [1].

Dzisiaj mieliśmy kolejny skandal informacyjny w "Wiadomościach" TVP1, który potwierdza, iż telewizja publiczna ma "zapis" na przemilczanie aktywności politycznej Prezydenta A. Dudy.

Otóż jak wszyscy wiemy dzisiaj miało miejsce kolejne spotkanie Prezydenta A. Dudy z przywódcami zagranicznych państw, tym razem z  Prezydentem Słowacji Andrejem Kiską. Dyskutowano m.in. o Grupie Wyszehradzkiej i mającego odbyć się w dniach 8-9 października jej szczytu w Balatonfured na Węgrzech oraz grupy "Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne" a także o rurociągu bałtyckim, do którego obaj prezydenci odnieśli się jak najbardziej negatywnie.

I co zrobiły "Wiadomości"? Otóż nie powiedziały ani słowa o tym spotkaniu a dokonały prostackiej manipulacji dając wizyjne tło ze spaceru obydwóch prezydentów w czasie słownej relacji dotyczącej dzisiejszego, pierwszego weta Prezydenta!

To, co dzisiaj zrobiono jest po prostu skandalem i chyba wymaga interwencji otoczenia prezydenta do KRRiT. Świadczy też o skrajnej nieuczciwości (powstrzymuję się od ostrzejszych określeń) telewizji publicznej i jej propagandowej promocji obecnego układu rządzącego, czyli PO-PSL. Dzisiaj TVP1 pokazała swoją szyderczą i ponurą twarz...

Jak długo jeszcze będziemy tolerowali tych "pseudo dziennikarzyn"? Za komuny oczywiste było, że telewizja kłamie, dziś jest podobnie...

Pozdrawiam

[1] http://wpolityce.pl/smolensk/267158-raport-z-mainstreamowego-studia-wrzesien-2015


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie są przeze mnie cenzurowane ani wycinane za wyjątkiem tych, które zawierają wulgaryzmy oraz bezpośrednie niemerytoryczne ataki ad presonam.